NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na zimową przerwę szkolną! Centrum Kultury „Browar B.”, jak co roku, przygotowało bogatą ofertę zajęć w ramach „Ferii Browerii” we wszystkich swoich placówkach.

W siedzibie Centrum Kultury „Browar B.” przy ul. Łęgskiej 28 na najmłodszych czekają atrakcje m.in.: wycieczki na rancho w Ciechocinku, do muzeum zabawek i kina w Toruniu, spotkanie z archeologiem, dzień kultury angielskiej, gra terenowa, zajęcia ruchowe, zabawa w detektywów oraz wspólne karaoke i tańce przy znanych i lubianych przebojach. Informacje i zapisy 54 427-02-47.

Mieszczący się przy ul. Toruńskiej 87 Klub „Zazamcze” przygotowuje natomiast zajęcia dla młodych naukowców pod hasłem „Naukowy zawrót głowy”. Dzieci wezmą udział w warsztatach chemicznych i fizycznych, na których samodzielnie przeprowadzą eksperymenty, poznają tajemnice dźwięku na przykładzie instrumentów perkusyjnych, a także dowiedzą się, jak powstaje film, czym są najważniejsze wynalazki ludzkości. Poznają historię i obyczaje rycerskie. Dla najmłodszych przygotowano również warsztaty kaligrafii w lukrze i czekoladzie, wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i Rancza pod Olszyną. Na zakończenie odbędzie się wspaniały, pożegnalny bal przebierańców. Informacje i zapisy 54 232 25 66, 799 111 051

Ferie w klubie „Stara Remiza” (ul. Żabia 8) odbędą się pod hasłem „Szlakiem baśni i legend”. Wśród atrakcji znajdą się wycieczki do zamków w Łęczycy, Brodnicy i Golubiu Dobrzyniu, do groty solnej w Wieńcu Zdroju, do Kruszwicy, Gniezna, a także wyjścia śladami legend kujawskich do biblioteki i muzeum Etnograficznego oraz warsztaty manualne. Uczestnicy poznają legendy o Piastach, Annie Wazównie, o Borucie i „Starej Remizie”. Informacje i zapisy 54232-10-22.

Klub „Łęg” (ul. Płocka 246) zachęca do udziału w aktywnych „Feriach Broweriach”! W planie m.in. wyjścia na basen, lodowisko, buszowisko, do Klubu Gier Planszowych „Taktyk” oraz „angielski wtorek”. Na zakończenie odbędzie się pożegnalne ognisko. Informacje i zapisy 54 233-97-05.
Do uczestnictwa zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Spotykać się będziemy w godz. 10.00-14.00.
Zapisy startują od 2 stycznia do wyczerpania miejsc.

CK „Browar B.”