NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Działania „ROWERZYŚCI” na włocławskich drogach

Włocławscy policjanci wczoraj (7.09.2023) przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania ukierunkowane na bezpieczeństwo rowerzystów. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości rowerzystów, wśród których ujawnili siedmiu kierujących rowerami pod wpływem alkoholu.

Policjanci podczas kilkugodzinnych popołudniowych działań na terenie gmin Boniewo, Choceń oraz miasta Włocławka kontrolowali stan trzeźwości kierujących jednośladami. Okazało się, że sześciu z nich jechało swoimi rowerami w stanie nietrzeźwości, a jeden w stanie po użyciu alkoholu.

Wśród nich znalazł się niechlubny rekordzista. Policjanci po godzinie 18:30 na ulicy Kolejowej w Boniewie zauważyli kierowcę jednośladu, którego styl jazdy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości 26-latka to potwierdziło, miał on ponad 2,8 promila alkoholu.

Mężczyzna podobnie jak 5 innych cyklistów, ukarany został mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych. Z kolei jeden rowerzysta będący po użyciu alkoholu otrzymał mandat w wysokości 1 000 złotych.

Przypomnijmy, że choć jazda rowerem w stanie nietrzeźwości nie jest przestępstwem, to jest zakazana, o czym mówi kodeks wykroczeń. Jazda jednośladem pod wpływem alkoholu wiąże się zatem z konsekwencjami, głównie finansowymi.

KMP we Włocławku