Drużynowe Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych w szachach

W dniu 15 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych w szachach.

Faworytem była drużyna Szkoły Podstawowej nr 19 z Michelina.
W zawodach zwyciężyła jednak bardzo młoda drużyna Szkoły Muzycznej w składzie: Adam Stanowski , Aleksander Komorek, Grzegorz Tomczak i Julia Stanowska, która zdobyła komplet punktów meczowych i 25,5 z 28 na poszczególnych szachownicach.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 19 w składzie: Michał Oborski, Wiktor Langowski, Adam Żywiczka i Malwina Szmagaj 12 pkt meczowych i 22 na szachownicach. Trzecie miejsce osiągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 w składzie: Adam Maślankowski, Czerwiński Patryk, Michał Maślankowski i Kaja Stępczyńska.

Indywidualnie na szachownicach zwyciężyli:

• I szach. Adam Stanowski 7 pkt z 7 z Podstawowej Szkoły Muzycznej
  • II szach. Wiktor Langowski 6,5 pkt z 7 ze Szkoły Podstawowej nr 19
  • III szach. Grzegorz Tomczak 5,5 pkr z 7 z Podstawowej Szkoły Muzycznej
  • IV szach. Julia Stanowska 7 pkt z 7 z Podstawowej Szkoły Muzycznej

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane w Zespole Szkół Elektrycznych, a zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy we Włocławku.