NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Daremna ucieczka

Dzięki natychmiastowej reakcji dyżurnego ruchu stacji kolejowej w Brzeziu, który od razu o swoich podejrzeniach zaalarmował mundurowych, wpadł 44-letni złodziej. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież 20 m kabla, czym zakłócił działanie sieci. Za przestępstwo to grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

kradiez-kabla

Do zdarzenia doszło dzisiejszego (17.07.15) ranka. Krótko po 4.30 dyżurny ruchu stacji kolejowej w Brzeziu, pow. włocławski, na urządzeniu monitorującym rozjazdy pociągów dostrzegł coś niepokojącego. O swoich spostrzeżeniach natychmiast zaalarmował policjantów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze podczas sprawdzania okolicy napotkali mężczyznę. Ten na ich widok zaczął uciekać, ale na nic mu się to zdało. Już po chwili był zatrzymany. Jak się okazało 44-latek zdążył przygotować sobie do wyniesienia w sumie 20 m kabla zasilającego stację dyżurnego ruchu.

Podczas oględzin mundurowi zabezpieczyli również piłę do cięcia metalu oraz drugi odcinek kabla. Obecnie sprawca przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Już wkrótce usłyszy zarzut zakłócenia działania sieci linii kolejowej. Co może wiązać się z karą pozbawienia wolności do lat 8.

Mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

KMP Włocławek