NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Czy nieznajome skradły pieniądze i biżuterię?

Na to pytanie szukają odpowiedzi włocławscy policjanci. O kradzieży pieniędzy i biżuterii o wartości kilku tysięcy złotych zostali powiadomieni wczoraj (1.09). Wszystko wskazuje na to, że sprawczyniami są dwie kobiety podające się za znajome sąsiadki.

Wczoraj (1.09) po południu włocławscy policjanci zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek bloku przy Pl.Kolanowszyzna, o kradzieży dokonanej na jej szkodę.

Z ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło kilka dni temu.

Do mieszkania 78-latki zadzwoniła nieznajoma kobieta sugerując, że chciałaby zostawić wiadomość dla sąsiadki. Poprosiła o możliwość spisania na kartce tej informacji. Kiedy niczego nie podejrzewająca właścicielka mieszkania zaprosiła dalej nieznajomą, aby tam spisać wiadomość, najprawdopodobniej w tym momencie do środka weszła druga kobieta. Wykorzystując nieuwagę właścicielki splądrowała mieszkania i dokonała kradzieży.

Po chwili w drzwiach pojawiła się i ona, i razem opuściły mieszkanie.

Po wyjściu nieznajomych 78-latka nie zwróciła uwagi, czy wszystko jest w porządku, czy niczego nie brakuje.

Kiedy jednak wczoraj zajrzała do szuflady, w której przechowywała pieniądze i biżuterię okazało się, że niczego już tam nie ma, wszystko zniknęło. Były to pieniądze i przedmioty warte kilka tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że sprawczyniami są te dwie kobiety, które pojawiły się w mieszkaniu kilka dni wcześniej.

O zdarzeniu zostali powiadomieni włocławscy policjanci, którzy natychmiast podjęli działania, w celu ustalenia i zatrzymania sprawców.

Mundurowi apelują jednocześnie kolejny raz o zachowywanie szczególnej ostrożności, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych, nieznajomych!!

KMP Włocławek