Bartosz Jędrzejewski wygrywa w Bydgoszczy

W sobotę 6 marca, odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy na ergometrze wioślarskim. W imprezie brały udział wszystkie kluby naszego regionu. WTW Włocławek wystawiło 14 osobową ekipę. Niestety w zawodach nie wystartowała część naszych zawodników, z powodu różnego rodzaju infekcji i przeziębień. Bardzo dobrze zaprezentowała się grupa naszych juniorów.

W bardzo trudnej rywalizacji zwyciężył nasz zawodnik, Bartosz Jędrzejewski z bardzo dobrym czasem 6:20,6. Nasz zawodnik, wyprzedził Karola Krause z AZS Toruń 6:23,5 i Macieja Madaja z LOTTO Bydgostia 6:24,7.

Pozostali nasi juniorzy uplasowali się:

• Filip Pałucki, m-ce 7 z czasem 6:29,6
  • Sebastian Szymański, m-ce 8 z czasem 6:34,4
  • Kamil Kurowski, m-ce 11 z czasem 6:36,7

W konkurencji juniorów wagi lekkiej nasz klub reprezentował Kamil Jóźwiak, który ukończył zawody na piątej pozycji z wynikiem 6:53,9.

Wśród juniorów młodszych rywalizujących w Bydgoszczy jednym z faworytów zawodów był Mateusz Nowakowski, który posiadał najlepszy wynik życiowy. Niestety nasz zawodnik w wyścigu głównym wiosłował o 10 sekund poniżej swojego wyniku życiowego i ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu. Tuż za Mateuszem Nowakowskim, jako dziewiąty linię mety minął Grzegorz Ziółkowski. Ponadto w konkurencji juniorów młodszych Marcin Ostrowski był 21 a Łukasz Żmudziński 33.

Dobrą formę zaprezentował w rywalizacji młodzików Eryk Szanowski, który zajął 6 pozycję. Pozostali nasi zawodnicy:

• Damian Lidak, 41 m- ce
  • Iwo Piątkowski, 42 m-ce

Jedyną naszą reprezentantką na zawodach bydgoskich była Oliwia Muraska. Po bardzo dobrze rozegranym wyścigu ostatecznie zawody zakończyła na wysokiej, szóstej pozycji z dobrym wynikiem 7:58,2.

Mistrzostwa Bydgoszczy zakończyły okres przygotowawczy naszego klubu. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli naszym zawodnikom w najbliższych dniach rozpocząć już treningi na Wiśle.