NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Akcja „Trzeźwy poranek” na włocławskich drogach

Włocławscy policjanci w ostatni dzień sierpnia przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”. W czasie akcji mundurowi ujawnili dwóch kierowców, który za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed sądem.
Policjanci podejmują wiele działań, które mają wpłynąć na poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu. To m.in. akcje, których celem jest sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców, czy też zwracanie uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dotyczących przekraczania prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa czy też innych.

Wczorajsze (01.08.2022) działania odbywały się na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego i ukierunkowane były na eliminacji tych kierowców, którzy wsiadają za kółko swoich pojazdów na „podwójnym gazie”. W sumie policjanci skontrolowali trzeźwość 420 kierowców. Niestety wśród nich znalazł się dwóch, który prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.
Do zatrzymania pierwszego kierowcy pod wpływem alkoholu doszło na drodze K-91 w miejscowości Jedwabna (gm. Włocławek). Przeprowadzone badanie trzeźwości 46-letniego kierującego nissanem, wykazało u niego prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie i może mu grozić kara grzywny.

Drugi kierowca został zatrzymany w miejscowości Chojny (gm. Lubień Kujawski), gdzie poruszał się pojazdem fiat. Sprawdzona trzeźwość 53-latka wykazała u niego ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.
Teraz kierowca będzie się tłumaczyć przed sądem ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

To z pewnością nie ostatnia tego typu akcja, działania będą realizowane cyklicznie o różnych porach i w różnych miejscach kontroli. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg.

Komenda Miejska Policji we Włocławku