NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

8 Mistrzostwa Miasta w szachach klasycznych

W dniach 16 do 25 września 2022 roku, odbywały się w CKB”B” Stara Remiza we Włocławku przy ul. Żabiej 8 -Mistrzostwa Miasta w szachach klasycznych. Organizatorami byli Włocławski Klub Szachowy 1938, Centrum Kultury Browar „B” i firma RENEX. Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławka.

W turnieju uczestniczyły 22 osoby. Tempo gry wynosiło 60 minut + 30 sekund na ruch dla zawodnika na partię.

W wyniku 5-cio dniowych zmagań, zwyciężył posiadacz normy mistrzowskiej i 4-ro krotny Mistrz Włocławka – Paweł Grochowalski mający 7 pkt. z 9, przed Markiem Grabowskim mającym 6,5 pkt. Olbrzymią sensację sprawiła Karolina Domeradzka, która zdobyła 3-cie miejsce, wypełniła normę na kandydatkę na mistrzynię i zdobywając 6 pkt. Karolina podobnie jak wyżej wymienieni zawodnicy należy do „Włocławskiego Klubu Szachowego-1938” i jest uczennicą I klasy LMK. Grała bardzo szczęśliwie, ale z dużą wytrwałością , wiedzą i wyprzedziła znanych włocławskich zawodników. Należy dodać, że do klubu zapisała się w czerwcu 2021 roku i nie miała wtedy kategorii szachowej. Sukces zawdzięcza pracowitości oraz dużej liczbie partii rozgrywanych przez Internet.

Czwarte miejsce zdobył, wracający po kilkunastu latach do gry – Andrzej Niewiadomski 6 pkt., piąte, co też jest niespodzianką- uczennica Zespołu Szkół Katolickich-Marta Bychowska 5,5 pkt. , szóste dr Konrad Cichocki 5,5 pkt. który też był w przeszłości Mistrzem Włocławka. Jak widać w pierwszej piątce Mistrzostw znalazły się dwie juniorki !!!, czego nie było nigdy w historii Szachowych Mistrzostw Włocławka.

W Mistrzostwach Włocławka III kat. szachowe zrobili: Kacper Ciesielski 4 pkt. i Grzegorz Ziółkowski 4 pkt.

Zawody były wzorowo zorganizowane. Zawodnicy mieli do dyspozycji napoje oraz ciastka przez cały Turniej. Trzej najlepsi otrzymali puchary, sześciu pierwszych nagrody finansowe, dziesięciu pierwszych dyplomy, a wszyscy uczestnicy upominki.

Janusz Augustowski
„WKSz-1938”