NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Włocławianie na 52 Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiwy Rubunsteina

Wakacje to czas rozgrywania wielu turniejów szachowych w Polsce. Najsłynniejszym z nich jest Memoriał Akiwy Rubinsteina, wielokrotnego reprezentanta Polski oraz złotego medalisty Olimpiady Szachowej w Hamburgu w 1935 roku. W 1912 roku Akiwa Rubinstein wygrał wszystkie turnieje w których startował, a grali w nich aktualny i byli Mistrzowie Świata.

W tym roku w Polanicy Zdroju rozegrano 52 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiwy Rubunsteina, a startowało w nim ok. 500 szachistów z Polski i wielu krajów.

W Openie „C” wystartowali szachiści z „Włocławskiego Klubu Szachowego-1938”. Na 161 uczestników tego Openu 12 miejsce zdobył z 6,5 pkt./9 partii Konrad Cichocki. Maciej Maślankowski uzyskał 6 pkt. wypełniając pierwszą normę na I kat. szachową. 23 miejsce zajęła Katarzyna Cichocka uzyskując 6 pkt. i wypełniła pierwszą normę na tytuł kandydatki na mistrzynię. W turnieju tym grali także Kacper Rafalski, Janusz Jeziorny, Robert Miłecki, Ewelina Czerwińska, Jerzy łapiński, Adam Maślankowski.

W Openie „D” 11- letni Michał Maślankowski zajął 43 miejsce na 56 zawodników i uzyskał normę na IV kategorię szachową.

Wszyscy zawodnicy „WKSZu – 1938” startowali za własne pieniądze, ponieważ Klub otrzymuje tylko skromną dotację z UM ( 1500 zł na 2016 r. ), tylko na organizację imprez i utrzymuje się ze składek członkowskich zawodników i drobnych wpłat sponsorów.

Janusz Augustowski
„Włocławski Klub Szachowy-1938”