NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

18-latek stracił prawo jazdy, bo zignorował ograniczenie prędkości

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali 18-letniego kierowcę auta, który zlekceważył ograniczenie prędkości. Przez obszar zabudowany pędził z prędkością 129 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Dodatkowo został on ukarany mandatem.

Nadmierna prędkość to jeden z czynników powodujących wiele zdarzeń na drogach. Niestety zdarzają się sytuacje, że kierowcy lekceważą ograniczenia prędkości i za nic mają kwestie bezpieczeństwa.

Wczoraj (28.06.2023) około godziny 20:30 włocławscy policjanci z grupy SPEED na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Powodem tego była nadmierna prędkość. Okazało się bowiem, że mężczyzna jechał przez obszar zabudowany mając na liczniku 129 km/h, podczas gdy obowiązywała go w miejscu pomiaru „siedemdziesiątka”.

18-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych. Poza tym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3-miesięcy, które młody kierowca otrzymał niecałe pół roku wcześniej.

KMP Włocławek