Opublikowano: śr, Kwi 18th, 2018

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

16 kwietnia na drogach Włocławka i powiatu prowadzone były ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest jednocześnie na różnych odcinkach tej samej drogi. W działaniach takich bierze udział kilka radiowozów ustawionych kolejno po sobie na określonym, zazwyczaj krótkim odcinku.

Celem akcji jest eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, którzy lekceważąc ograniczenie prędkości stanowią zagrożenie dla uczestników ruchu. Tego typu działania to również doskonała okazja, aby uzmysłowić kierującym, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków komunikacyjnych.

Podczas wczorajszych (16.04.18) działań funkcjonariusze włocławskiej „drogówki” wykorzystywali dostępne urządzenia pomiarowe, w tym m.in. pojazd wyposażony w wideorejestrator. Mundurowi przeprowadzili 173 kontrole pojazdów i sprawdzili trzeźwość 177 kierujących. Niestety nie obyło się bez uchybień. Za złamanie przepisów drogowych policjanci nałożyli 63 mandaty, z czego 30 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Z pewnością to nie ostatnia tego typu akcja. Apelujemy o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu.

KMP we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Archiwa