Opublikowano: pon, Lip 10th, 2017

III Włocławski Piknik Historyczny oraz III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej

Stowarzyszenie PATROL Włocławka jest inicjatorem ciekawych wydarzeń o tematyce historycznej i militarnej. W tym roku dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka, przygotowano dwudniowe atrakcje dla mieszkańców Włocławka oraz przyjezdnych.

Pierwszym z wydarzeń jest III Włocławski Piknik Historyczny, który na stałe wpisał się kalendarz imprez miejskich, cieszących się dużym zainteresowaniem. W tym roku przewidziano jeszcze więcej atrakcji. Przede wszystkim zobaczymy trzy bitwy rekonstruktorskie, w tym będziemy świadkami wydarzeń z 1920 roku i obrony Włocławka (Cud nad Wisłą), ponadto przeniesiemy się do czasów Wojny Domowej w Hiszpanii oraz bitwy pod Brunette. Zobaczymy również rekonstrukcję walk obronnych z 1939 roku w rejonie Włocławka, które były istotnym elementem bitwy pod Bzurą. Wszystkie inscenizacje odbędą się z wykorzystaniem broni palnej, pojazdów oraz profesjonalnej pirotechniki. Ponadto zobaczymy walki rycerskie, pokazy Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego czy pokaz ratownictwa pola walki przygotowany przez Strzelców z JS4051 Włocławek. Istotnym elementem będą również prezentacje sprzętu, w tym kolekcjonerskich pojazdów militarnych. Zobaczymy m.in. amerykańskie i rosyjskie ciężarówki, wozy opancerzone BRDM-2 czy bojowy wóz piechoty BWP-1.

Kolejnego dnia, czyli w niedzielę odbędzie się natomiast III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek wraz z Włocławskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim. Tym razem do Włocławka przyjadą bractwa kurkowe z centralnej i północnej Polski. Będziemy mieli okazję zobaczyć ponad 10 armat, dział i moździerzy, których obsługa weźmie udział w rywalizacji. Odbędą się strzelania indywidualne, sekwencyjne oraz salwą. Oceniane będą zarówno umiejętności, widowiskowość oraz wierne odwzorowanie historyczne, w tym m.in. strojów z epoki oraz wyposażenia.

Wstęp bezpłatny!

Stowarzyszenie Patrol Włocławek

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji DNI WŁOCŁAWKA 2018

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji DNI WŁOCŁAWKA 2018 została wyłączona

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online! została wyłączona

„Pokochaj Włocławek”

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania „Pokochaj Włocławek” została wyłączona

Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień!

18 czerwca 2018, Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień! została wyłączona

„Oblicza Młodej Sztuki”

17 czerwca 2018, Możliwość komentowania „Oblicza Młodej Sztuki” została wyłączona

Włocławianka mistrzynią województwa

16 czerwca 2018, Możliwość komentowania Włocławianka mistrzynią województwa została wyłączona

Archiwa