Opublikowano: śr, Lip 26th, 2017

Honorowi dawcy krwi z włocławskiej komendy podzielili się najcenniejszym darem

W ramach obchodów Święta Policji honorowi dawcy krwi z włocławskiej komendy zorganizowali akcję krwiodawstwa. Jej celem było podzielenie się z potrzebującymi najcenniejszym darem. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali mieszkańcy naszego regionu. W wyniku piątkowej akcji mundurowi zebrali ponad 10 litrów krwi.

Każdy funkcjonariusz w swej codziennej służbie spotyka się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. Policjanci i pracownicy włocławskiej komendy wiedzą, że często w ratowaniu życia liczy się każda kropla krwi. Dlatego też, działający od stycznia przy komendzie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował kolejną, trzecią już akcję krwiodawstwa.

W piątek (21.07.17) przed budynkiem włocławskiej policji parkował specjalny ambulans udostępniony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszyscy, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka mogli tu podzielić się najcenniejszym darem.

W akcji wzięli udział nie tylko mundurowi. Jak zawsze mogliśmy liczyć na ofiarność włocławian, którzy licznie zgłosili się do mobilnego punktu poboru krwi. W przedsięwzięcie zaangażował się również zawodnik klubu Anwil Włocławek pierwszy rozgrywający drużyny Rottweilerów Kamil Łączyński.

W ciągu 4-godzinnej akcji zgłosiło się aż 29 honorowych dawców, z których krew mogły oddać 23 osoby. Dzięki ludziom dobrego serca policjanci zebrali ponad 10 litrów krwi.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
KMP Włocławek

Informacje

Toaleta to nie śmietnik!

20 lipca 2018, Możliwość komentowania Toaleta to nie śmietnik! została wyłączona

LPP zainwestuje 400 mln złotych w budowę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim

19 lipca 2018, Możliwość komentowania LPP zainwestuje 400 mln złotych w budowę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim została wyłączona

Bezpłatne Pogotowie Maturalne 2018 w PWSZ we Włocławku

19 lipca 2018, Możliwość komentowania Bezpłatne Pogotowie Maturalne 2018 w PWSZ we Włocławku została wyłączona

Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych z Włocławka zaśpiewał w Sejmie RP 05.07.2018

18 lipca 2018, Możliwość komentowania Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych z Włocławka zaśpiewał w Sejmie RP 05.07.2018 została wyłączona

52 urodziny ANWILU okazją do podróży w czasie

17 lipca 2018, Możliwość komentowania 52 urodziny ANWILU okazją do podróży w czasie została wyłączona

Dzielnicowi zatrzymali mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na Wiśle

17 lipca 2018, Możliwość komentowania Dzielnicowi zatrzymali mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na Wiśle została wyłączona

Archiwa