Iwona Lewandowska pierwszą mistrzynią Polski w biegu ulicznym na 10km.

W dniu 27 maja br. w Bielsku-Białej w ramach 20. Biegu Fiata rozegrano pierwszą edycją mistrzostw Polski w biegu ulicznym kobiet na dystansie 10 km.  Złotą medalistką z wynikiem 33:34 została zawodniczka LKS VECTRA Iwona Lewandowska. Srebrny medal z rezultatem 33:46 wywalczyła Karolina Jarzyńska KS Piętka Katowice [ najlepsza polska maratonka posiadająca kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie do Londynu ] a brązowy Dominika Nowakowska 34:37 LKB im. Braci Petk Lębork.

Po biegu zawodniczka powiedziała: „Bardzo się cieszę, ze zwycięstwa, tym bardziej, że zajęłam 8 lokatę w kategorii OPEN ulegając tylko siedmiu mężczyzną. Bieg był rozgrywany w ciekawej formule z premią lotną na 4 km. Tempo biegu było jednak na tyle szybkie, że po 5 km do prowadzącej Karoliny Jarzyńskiej, rekordzistki Polski w półmaratonie, traciłam 10 sekund. Na szczęście udało mi się zniwelować tę stratę i wygrać bieg, z bardzo dobrym, jak na tę trudną trasę, czasem.