NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zaproszenie na Jubileuszowe Uroczystości 90-lecia Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani

Wdzięczni Bogu, w którym wszystko ma swój początek i wypełnienie, Zgromadzenie Braci Pocieszycieli z Getsemani dziękuje za 90 lat Służby Ewangelii w Kościele Powszechnym i 30- lecie posługi w Polsce.

Jubileuszowe uroczystości pod przewodnictwem J. Eksc. Ks. Biskupa Diecezjalnego Wiesława Alojzego Meringa odbędą się w najbliższą niedzielę 22 kwietnia 2012 r. o godzinie 17.00 w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy włocławskiej tamie.

Bracia Pocieszyciele pragną zaprosić do wspólnego dziękczynienia Bogu za dar życia i posługiwania Wspólnoty Zakonnej w Kościele Powszechnym a zwłaszcza Polskim, którego siedziba Polskiej Prowincji mieści się we Włocławku (Michelinie), w diecezji włocławskiej. Tutaj także Bracia Pocieszyciele pełnią posługę duszpasterską we włocławskim Zakładzie Karnym – Mielęcinie, jak również w Parafii Matki Bożej Fatimskiej przy Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki przy tamie. W tym szczególnym miejscu męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego, z Opatrzności Bożej Bracia Pocieszyciele pełnią służbę kustoszy relikwii błogosławionego. W przeddzień imienin Bł. Ks. Jerzego podczas jubileuszowych uroczystości swoją obecnością zaszczyci nas matka męczennika pani Marianna Popiełuszko z rodzeństwem ks. Jerzego i najbliższą rodziną.


Program uroczystości:

– Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J. Eksc. Bpa Wiesława A. Meringa – Sanktuarium Męczeństwa Bł. Jerzego
– Błogosławieństwo witraży z wizerunkiem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
– Błogosławieństwo nowej posadzki i balustrady na chórze
Te Deum Laudamus za charyzmat Braci Pocieszycieli z Getsemani

Bracia Pocieszyciele serdecznie zapraszają!