NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

XVI JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO – Zapraszamy

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na pierwszy w tym roku JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO. Jarmark odbędzie się 10 czerwca br. w godz. od 10.00 do 14.00 na dziedzińcu Gmachu Głównego Muzeum przy ul. Słowackiego 1a.

Uczestniczyć w nim będą kolekcjonerzy i sprzedawcy staroci z Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego, Konina i Łodzi. Na kilkunastu stoiskach można będzie zapoznać się z pamiątkami przeszłości oraz nabyć różnorodne zabytki i wyroby kolekcjonerskie takie jak: ceramikę, fotografie, gazety, książki, numizmaty, militaria, zabytki falerystyczne, medale, obrazy, pocztówki, znaczki, żelazka, zabytkowe urządzenia techniczne i wiele innych interesujących przedmiotów. Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział Włocławek zaprezentuje stoiska z wyrobami rękodzieła ludowego, m.in.: rzeźbą, haftem, ozdobami z bibuły, ziołami, masą solną i przedmiotami wykonanymi z wikliny.

Jarmark Staroci jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz zakupu oryginalnych przedmiotów. Z każdym rokiem zwiększa się ilość wystawców, co świadczy o popularności imprezy i jednocześnie wpływa na ilość i atrakcyjność wystawianych obiektów. W XVI edycji Jarmarku Staroci liczną reprezentację zapowiedzieli kolekcjonerzy z Łodzi. Zachęcamy wszystkich Włocławian do odwiedzenia muzeum w dniu 10 czerwca.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zaczerpnięcia informacji od pracowników muzeum w zakresie tworzenia drzew genealogicznych, identyfikacji monet i odznaczeń polskich oraz porad konserwatorskich. Rzeczoznawca wyceniać będzie znaczki i zbiory filatelistyczne.

WSTĘP BEZPŁATNY

Program:
Termin: 10 czerwca (niedziela), godz. 10.00 – 14.00
Miejsce: dziedziniec Gmachu Głównego Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. Słowackiego 1a
– stoiska z pamiątkami przeszłości
– stoiska z wyrobami rękodzieła ludowego
– porady z zakresie identyfikacji numizmatów polskich oraz odznaczeń polskich
– wycena znaczków pocztowych
– porady konserwatorskie
– kiermasz wydawnictw muzealnych

(Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy w razie deszczowej pogody)

MZKiD