Włocławianka ponownie szachową mistrzynią przedszkolaków

Julia Stanowska ponownie została Mistrzynią Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Szachach. Zawody odbyły się 21 kwietnia br. w Toruniu. Rozgrywano je na dystansie 7 rund, z czasem 15 minut dla zawodnika. W rywalizacji uczestniczyło 38 dzieci, w tym 8 dziewczynek. Choć tytuł mistrzyni włocławianka zdobyła już w ubiegłym roku, to tegoroczna rywalizacja o miano najlepszej trwała do ostatniej partii. W pierwszej połowie większą ilosć punktów zgromadziła reprezentantka Bydgoszczy,

Jagoda Kroczka, posiadająca V kategorię szachową. W pierwszych 3 partiach bydgoszczanka odniosła same zwycięstwa. Julia natomiast w 2 partii zanotowała porażkę. Jednak w kolejnych włocławianka zdobyła następne dwa punkty, a reprezentantka Bydgoszczy 0,5. Przed ostatnią partią Julia miała więc 4 punkty, a Jagoda 3,5. Obie dziewczynki nie poprawiły jednak swojego bilansu, ostatecznie kończąc turniej w klasyfikacji ogólnej: Julia na 13 miejscu, a Jagoda na 16. Kolejna z dziewczynek była 20. W turnieju wystartował też włocławianin Adam Żywiczka, który zdobył 4 punkty i zajął 12 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Choć oficjalna nazwa zawodów to Mistrzostwa Przedszkolaków, mogły w nich uczestniczyć nie tylko przedszkolaki, ale ogólnie dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku prawo startu miały dzieci rocznika 2005 i młodsze. Dzięki temu, w turnieju mogły też m.in. uczestniczyć dzieci, które wczesniej rozpoczęły edukację szkolną, w tym także Julia. Od wrzesnia ub.r. uczy się w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku, w klasie skrzypiec. Na szachy więc trudniej jej znaleźć czas niż przed rokiem.

Przy okazji więc podziękowania należą się p. Januszowi Augustowskiemu i innym członkom Włocławskiego Klubu Szachowego 1938, dzięki którym w ostatnich miesiącach miała szansę powiększyć swoją wiedzę o tej dyscyplinie.