NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Weekend we Wzorcowni

W nadchodzący weekend warto wybrać się do Wzorcowni. Fani motoryzacji będą mogli obejrzeć zlot motocykli, miłośnicy bibelotów, nietypowych dekoracji i biżuterii artystycznej będą mogli zrobić zakupy na Jarmarku Sztuki i Rękodzieła a rodzice skorzystać z ostatnich dni promocji „Słodki powrót do szkoły”. Ponadto już od czwartku we Wzorcowni rusza „Galeria w galerii” – projekt będący efektem współpracy Wzorcowni i Galerii sztuki Współczesnej we Włocławku.

8 września Wzorcownia zaprasza na zlot motocykli, który będzie gościć na Placu Grodzkim w godzinach 11.30-13.00. Zlot we Wzorcowni jest częścią trzydniowej imprezy MOTOBud 2012 organizowanej przez Forum Branżowe pod patronatem Brugmann SA, która swój stały punkt spotkań ma w Łącku, natomiast we Włocławku pojawi się w sobotę przed Wzorcownią jedynie na kilka godzin. Organizator zapowiada przyjazd ponad 100 maszyn, starszych i nowych. Fani motoryzacji będą mogli podziwiać choppery i ścigacze, Harleye, Hondy, Suzuki, Yamahy i wiele innych motocykli.

W dniach 8 i 9 września we Wzorcowni odbędzie się Jarmark Sztuki i Rękodzieła, na którym swoje stoiska zaprezentują twórcy ludowi i artyści. Jarmark to niepowtarzalna okazja zakupu oryginalnego prezentu czy elementu wystroju wnętrz. Będzie można wybierać wśród stoisk z lampami, ceramiką, wyrobami z drewna i gryki, biżuterią, witrażami, elementami stroju jak kapelusze, torebki, hafty i wielu innych. Na jarmarku będą także obecni twórcy, którzy na oczach publiczności będą np. topić i szlifować szkło czy lepić artystyczne figurki.

Ten weekend to także okazja do skorzystania z promocji dla młodszych uczniów – za zakupy dla dzieci można otrzymać darmowy deser, który osłodzi powrót do szkoły.

W najbliższy czwartek rusza z kolei wspólny projekt Wzorcowni i włocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej. Na poziomie -1, pomiędzy sklepami, pojawi się przestrzeń przeznaczona na wystawy GSW, która będzie funkcjonować jako “Galeria w galerii”. Pierwszą wystawą prezentowaną w nowym miejscu będzie wystawa fotografii Patryka Karbowskiego “Nowi Polacy”. Autor jest wykładowcą Akademii Fotografii w Warszawie, absolwentem PWSFTviT w Łodzi. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej. Jego projekty pokazywane były w Polsce i za granicą oraz zdobywały uznanie m.in w konkursach Magnum Expresion Photography Award, Eager Beaver Award by Arte, Dolina Kreatywna (TVP). Fotografie prezentowane w ramach „Galerii w galerii” tworzą dokumentalną opowieść o współczesnych gimnazjalistach pochodzących z klasy średniej i wyższej, urodzonych po 1989 roku. Autor towarzyszył swoim bohaterom w ich codziennym życiu starając się uchwycić wrażenie niepewności związane ze zmianami nie tylko w skali kraju i historii, ale też w wymiarze osobistym, związanym z dorastaniem. Fotografie zostały wydane przez Instytut Kultury Wizualnej w Warszawie w formie publikacji Post-Polacy.

Wzorcownia