NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Uwikłani w narkotykowy biznes

Duża ilość pieniędzy, waga elektroniczna, strunówki oraz marihuana i amfetamina- to rzeczy ujawnione i zabezpieczone w mieszkaniu 17-letniego chłopaka. A zaczęło się niewinnie. W minioną niedzielę (7.07) po południu policjanci zatrzymali do kontrolo przejeżdżające auto. W trakcie mundurowi ujawnili, że 17-letni pasażer samochodu posiada woreczek z marihuaną. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że chłopak dość prężnie zajmuje się tym „biznesem” i rozprowadza narkotyki. Te podejrzenia okazały się słuszne, bowiem w mieszkaniu 17-latka mundurowi ujawnili wagę elektroniczną służącą do rozważania narkotyków, dużą ilość pieniędzy, strunówek przygotowanych do porcjowania oraz amfetaminę i marihuanę.

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu chłopakowi, który nie dość, że posiadał narkotyki, to jeszcze zajmował się ich dystrybucją. Policjanci ustalili również w sprawie kolejnych dwóch „posiadaczy” narkotyków. Im również grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Duża ilość pieniędzy, waga elektroniczna, strunówki oraz marihuana i amfetamina- to rzeczy ujawnione i zabezpieczone w mieszkaniu 17-letniego chłopaka. A zaczęło się niewinnie. W minioną niedzielę (7.07) po południu policjanci zatrzymali do kontroli przejeżdżające auto. W trakcie mundurowi ujawnili, że 17-letni pasażer samochodu posiada woreczek z marihuaną. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że chłopak dość prężnie zajmuje się tym „biznesem” i rozprowadza narkotyki. Te podejrzenia okazały się słuszne, bowiem w mieszkaniu 17-latka mundurowi ujawnili wagę elektroniczną służącą do rozważania narkotyków, dużą ilość pieniędzy, strunówek przygotowanych do porcjowania oraz amfetaminę i marihuanę.

Nie dość tego policjanci zatrzymali jeszcze w mieszkaniu dwóch 18-letnich kompanów zatrzymanego 17-latka. Oni również mieli przy sobie narkotyki.

Mundurowi skrupulatnie pracując w temacie „narkotykowego biznesu” i zatrzymanych osób ustalili jeszcze jedną okoliczność. Otóż okazało się, że sprawcy ukryli w lesie cały worek z suszem. Narkotyki zostały odnalezione. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 15 g marihuany oraz blisko 13 g amfetaminy.

Cała trójka usłyszała już zarzuty dotyczące naruszania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 18-latkom zapowiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 17-latek usłyszał zarzut posiadania i dystrybucji. Za to grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury, gdzie zapadła decyzja o zastosowaniu dozoru wobec 17-letniego sprawcy. Okazuje się, że chłopak będzie częstym gościem włocławskiej komendy, w której będzie się stawiał pięć razy w tygodniu.

Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa.

KMP Włocławek