NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Rockowe Wspominki 2011”

4 listopada, po raz trzeci, Dinozaury Włocławskiego Rocka zaprosiły do Mariny Zarzeczewo wszystkich, którym droga jest pamięć o włocławskich muzykach z kręgu rock 'n’ roll’a., a którzy odeszli już na drugą stronę cienia.

Wspominki rozpoczęła, wsparta słownym komentarzem, wyświetlona na dużym ekranie, prezentacja zawierająca fotografie i krótkie noty z informacjami o latach życia, preferowanych instrumentach i najważniejszych zespołach, których zmarli byli członkami.
Od ubiegłorocznego spotkania do tej smutnej listy dołączyli w kolejności: wspaniały gitarzysta i kompozytor, założyciel zespołu ”Depozyt” Darek Żurawski, oraz najbardziej znany, ceniony i lubiany perkusista włocławski, współzałożyciel kultowych zespołów lat 60-tych i 70-tych „Rubiny” i „BW-69” Czesław Obielecki.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęła „42 Grupa–Reaktywacja”, spokojnymi jak przystało na początek tego typu imprezy utworami z repertuaru zespołów: „Dżem”, „Breakout” i „Cream”. Tym razem wystąpili w zmienionym składzie, gdyż zabrakło na scenie przebywającego w szpitalu basisty Henia Banaszewskiego. Przy instrumencie, godnie zastąpił go basista Wojtek Smoliński. Następnie, nie tylko swoje utwory zaprezentowała formacja Wiesia Herliczki „Arsenał” wzmocniona tym razem przez wokalistę młodego pokolenia Kubę Majorowskiego. Występ jak zwykle wzbudził wiele pozytywnych emocji. Jako trzeci, wystąpił duet Zbyszek Ruciński i Jacek Piotrowski, prezentując interpretacje utworów m.in. z repertuaru „Led Zeppelin” i „Jimi Hendrix Experience” Wykazali w tym niesamowitą energię drzemiącą w ich gitarach, palcach i głowach. Oficjalne prezentacje zakończyła formacja Rysia Kawczyńskiego „Kawka Trio”, choć tym razem jako duet bez trębaczki Ani Kaźmierczak. Podczas ostatniego, zgodnie z planem utworu, do formacji tej dołączył Wojtek Warecki wzbogacając brzmienie ciekawą interpretacją rytmu szczotkami na samym werblu. Był to sygnał do tradycyjnego jam session, które trwało przez następne dwie godziny aż do północy.

Mimo, ze zabrakło już miejsc siedzących, atmosfera imprezy była doskonała, widzowie nagradzali rzęsistymi oklaskami występy, a nastrojowo, błękitnie podświetlona scena, nawiązywała w swej wymowie do niebiańskiej orkiestry ,w której niewątpliwe grają wspominani na imprezie koledzy i koleżanki.

Ci, którzy pragnęli usłyszeć najbardziej znane rockowe riff’’y nie zawiedli się, a tytułowy-plakatowy CREAM zaistniał w repertuarze każdego występującego zespołu.

Spotkanie, z inicjatywy włocławskich rockowych dinozaurów, zorganizowano dzięki współpracy z Yacht Club Anwil i pod patronatem włocławskich mediów.

Zespoły wystąpiły w składach:

„42 Grupa-reaktywacja”:
Andrzej Szymański – wokal
Andrzej Girczyc – gitara
Jerzy Miereczko – gitara
Wojtek Smoliński – gitara basowa
Bogdan Drujczyk – perkusja
Sławek Wojciechowski – conga
Wojtek Warecki – perkusjonalia

„Arsenał”
Czarek Klimczak – wokal
Kuba Majorowski – wokal
Marta Gniewecka – wokal
Sylwia Obiałą – wokal
Wiesław Herliczko – gitara
Stanisław Marszałek – gitara
Sławek Dorsz – gitara elektroakustyczna
Krystian Małecki – gitara basowa
Zbyszek Cedro – piano
Paweł Bretes – perkusja

Duet gitarowy:
Zbigniew Ruciński – gitara
Jacek Piotrowski – gitara

„Kawka Trio”
Michalina Domańska – wokal
Ryszard Kawczyński – gitara elektroakustyczna

Dinozaury Włocławskiego Rocka