NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Podawali się za pracowników firmy ubezpieczeniowej

Mężczyźni podający się za pracowników firmy ubezpieczeniowej skradli oszczędności jednej z włocławianek. Policjanci poszukują sprawców.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (27.04). W godzinach południowych do jednego z mieszkań przy ul.Reymonta zapukało dwóch mężczyzn podających się za pracowników jednej z firm ubezpieczeniowych. Zasugerowali, że celem ich wizyty jest przeprowadzenie kalkulacji dotyczącej zacieków na ścianach budynku. 80-letnia pani nie sprawdziła wiarygodności nieznajomych i wpuściła ich do swojego mieszkania. Jeden z mężczyzn zajął się zapisywaniem danych na kartce, drugi poprosił o otworzenie wszystkich okien, celem dokonania pomiaru. Nieznajomy, który spisywał dane poprosił o ostatni odcinek emerytalny. Kobieta wyjęła z saszetki schowanej pod wersalką dokument. W saszetce przechowywała również swoje oszczędności. Po chwili obaj panowie wyszli sugerując, że wrócą jeszcze po majowej przerwie.

Kiedy po krótkim czasie kobieta chciała schować dokument do saszetki okazało się, że zniknęła, zniknęła razem z 4.5oo złotych.

Policjanci prowadzący postępowanie poszukują sprawców tego oszustwa. Są to dwaj młodzi mężczyźni. Jeden z nich szczupły, wzrostu ok.175 cm, o krótkich ciemnych włosach, ubrany w czarne spodnie i ciemną koszulkę. Drugi z mężczyzn jest nieco niższy, ok.165 cm, szczupłej budowy ciała, ubrany w popielatą kurtkę.

Ktokolwiek mógłby pomóc w ustaleniu sprawców proszony jest o kontakt pod nr tel.54/414-56-30.

KMP Włocławek