NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Pięknie dziś zagrali bądkowianie w Owsiakowej Orkiestrze

W bądkowskim domu kultury mieszkańcy grają od samego jej początku, nie mogło więc być dziś inaczej. To bardzo, bardzo cieszy, że w dzisiejsze popołudnie aż tak wielu mieszkańców od malucha po seniora, przyszło do GOK-u, aby wesprzeć tę szlachetną akcje solidarności. I jak co roku na ulicach Bądkowa od samego rana  spotkać można było wolontariuszy, uczniów  podstawówki i gimnazjalistów, starających się zapełnić datkami swoje puszki. O godzinie 16.00 w sali widowiskowej GOK-u  rozpoczął się koncert, w programie którego mogliśmy podziwiać występy dzieci i młodzieży zrzeszonej przy GOK oraz seniorów. Wystąpiły dwa  dziecięce zespoły taneczne przygotowywane do występu od kilku tygodni przez Gosię Wasielewską.  Śpiewała  Daria Książkiewicz, był koncert zespołu „Czerwone Róże”, występ orkiestry dętej oraz zespołu disco „Mister” z Michałowa. Oprócz występów dla licznie zgromadzonych widzów, też tradycyjnie – była degustacja ciast upieczonych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich (oczywiście za symboliczną opłatą  składaną do puszki), była loteria fantowa i licytacja gadżetów ofiarowanych  przez miejscowych  przedsiębiorców oraz prywatnych i publicznych sponsorów.

Dodajmy, że orkiestra zaczęła grać w Bądkowie już w piątek, gdyż na sali gimnastycznej  w gimnazjum przed południem  został rozegrany charytatywny uczniowski miecz siatkówki, a drugi już z udziałem  młodzieży nieco starszej i oldboyów w piątkowy wieczór. Pomysłodawcą (też tradycyjnie) był nauczyciel – Zdzisława Etynkowski. W sumie zebrano 380 zł i całą kwotę inicjator akcji w towarzystwie dwóch uczennic dziś przekazał gminnemu sztabowi Orkiestry.

Po zliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się że uzbieraliśmy aż 9 tysięcy 389 zł i 45 groszy oraz sporo drobnych  w innych walutach.  To kolejny rekord, trochę ponad 2 zł na mieszkańca gminy! bowiem w ubiegłym roku było 7 tysięcy 271 zł 19 groszy, 3,5 euro i 2 dolary. Słowa wielkiego i serdecznego podziękowania należą się wszystkim. którzy włączyli się w XXII Finał WOŚP, a w szczególności sponsorom, bez pomocy, których nie uzbieralibyśmy tak dużej kwoty. Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich artystów występujących podczas koncertu: dzieciom i młodzieży oraz zespołom muzycznym, jak również wszystkim mieszkańcom gminy, którzy nie żałowali grosza. Największe podziękowania składamy wolontariuszom ,bez których nie odbyłby się kolejny finał WOŚP.

Do zobaczenia za rok – na XXIII finale.

J.Nowakowski