NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Kilkadziesiąt gram marihuany nie trafi do odbiorców

Policjanci zatrzymali wczoraj (14.05) dwóch mężczyzn, którzy naruszyli przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności. Drugi odpowie za posiadanie i dystrybucję środków odurzających. W tym przypadku kara może być dokuczliwsza-do 8 lat pozbawienia wolności.

narkotyki-14-05-2014

Kilkadziesiąt gram marihuany, blisko 100 sztuk pustych torebek foliowych służących do pakowania narkotyków oraz waga elektroniczna- to wszystko wpadło w ręce włocławskich policjantów.

Wczorajszego (14.05) popołudnia włocławscy mundurowi postanowili skonfrontować swoje ustalenia odnośnie jednego z mieszkańców bloku przy ul.Ostrowskiej. Zachodziło podejrzenie, że 20-letni mężczyzna handluje narkotykami. Około godz.17 policjanci zatrzymali 22-latka, który wyszedł z mieszkania podejrzewanego o dystrybucję tuż po zakupie narkotyków. Okazało się, że mężczyzna ma przy sobie blisko 0,9 grama marihuany. Ten fakt jeszcze bardziej rzucał prawdopodobieństwo co do zajęcia 20-latka.

Kiedy mundurowi weszli do mieszkania mężczyzny, po przeszukaniu nie było już żadnych wątpliwości. W szafce, w pokoju policjanci ujawnili blisko 60 gram marihuany, prawie 100 sztuk pustych strunówek oraz wagę elektroniczną.

Obaj panowie trafili do policyjnego aresztu. Teraz 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków, za co może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 20-latek usłyszy zarzut posiadania i dystrybucji środków odurzających, za co może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek