NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Kierowcy ignorowali znak „STOP” – uchwycił ich dron

Włocławscy policjanci kolejny raz obserwowali przy użyciu policyjnego drona zachowanie kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki mundurowi mogą jeszcze skuteczniej egzekwować przestrzeganie przepisów drogowych. Przekonali się o tym kierowcy dla których znak B-20 „STOP” wcale nie oznaczał obowiązku zatrzymania się.

Do ujawniania i zwalczania drogowych przewinień policjanci włocławskiej „drogówki” wykorzystują wiele specjalistycznych urządzeń i pojazdów. Są wśród nich nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, szybkie i zwinne motocykle, a także drony. Dzięki tym ostatnim funkcjonariusze mogą obserwować z góry zachowanie uczestników ruchu drogowego.

Wtorkowe (20.06.2023) działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego ukierunkowane były na jedno z poważniejszych wykroczeń drogowych, czyli niezastosowanie się do znaku B-20 „STOP”. Po raz kolejny policjanci przeprowadzili je na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Kazimierza Wielkiego w Kruszynie i niestety znów nie zabrakło kierowców, którzy zlekceważyli przepisy.

Podczas godzinnej akcji kamera drona ujawniła czterech kierujących, którzy zignorowali znak „STOP”. Każdy z zatrzymanych za to przewinienie został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości trzystu złotych i ośmioma punktami karnymi.

Z pewnością to nie ostatnie działania ukierunkowane na bezpieczeństwo użytkowników dróg z wykorzystaniem policyjnego drona.

KMP Włocławek