NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Judocy UKS „Papieżka” i MKS „Olimpijczyk” Włocławek wystąpią w Pucharze Polski Młodzików

Uczniowie klasy sportowej o profilu judo Szkoły Podstawowej nr 11 reprezentujący UKS „Papieżka” Włocławek, po raz pierwszy wezmą udział w imprezie organizowanej przez Polski Związek Judo, w Pucharze Polski Młodzików, który odbędzie się 18 marca (niedziela) w Suchym Lesie k. Poznania.

Puchar Polski będzie jednocześnie sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików, gdzie gospodarzem będzie Kraków (21-22.04.2012r.)

Judocy UKS „Papieżka” w tym roku brali już udział w turniejach kontrolnych, zdobywając 10 medali (2zł, 4sr, 4br).

Podczas IX Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików i Młodziczek – Dzieci w Kaczorach k. Piły, 4.02.2012r. 1miejsce zajął Adrian Urbański (38kg) i Adrian Górczyński (73kg), 2m. przypadło : Maciejowi Bartczakowi (38kg), Patrykowi Kostuniakowi (55kg)i Kamilowi Szydłowskiemu (81kg), a 3m. Cezaremu Ochmańskiemu (38kg) i Dominice Mrozowicz (63kg).

Podczas Grand Prix Mazowsza – VIII Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Lesznowola – Łazy, 12.02.2012r. 2m zajął Maciej Bartczak (38kg), a 3m. Cezary Ochmański (38kg) i Paweł Włodarski (81kg).

W dniach 23-25 marca najlepsi judocy do lat 17 wezmą udział w konsultacji szkoleniowej w Pile. Polski Związek Judo do akcji wytypował dwoje judoków MKS „Olimpijczyk” Włocławek : Angelikę Szymańską i Kacpra Wróbla ( medaliści Pucharu Polski Juniorów Młodszych), którzy będą się szkolić pod okiem trenerów kadry U 17 : Joanny Majdan i Janusza Piechny oraz zaproszonych medalistów olimpijskich : Anety Szczepańskiej i Pawła Nastuli. To kolejna akcja szkoleniowa przeprowadzona przy udziale PZ Judo ( w styczniu w Elblągu, w lutym – „Trening z Mistrzem” podczas Pucharu Świata  Seniorek Kobiet w Warszawie).

Tydzień po konsultacji w Pile zawodnicy wezmą udział w turniejach judo. Mateusz Migdalski, będzie bronił Mistrzostwa Polski Młodzieży, które odbędą się w Opolu, a grupa młodzików wystartuje w Międzynarodowym Turnieju Judo w Berlinie (rok temu na podium stanęli : 1m – Kacper Wróbel, 3m – Angelika Szymańska i Dawid Wróbel)

– W tym roku liczymy na dobry występ grupy młodzików podczas Pucharu i Mistrzostw Polski. Faworyci do złotego medal z „Olimpijczyka” to : Kacper Wróbel i Angelika Szymańska oraz Radosław Wiśniewski (medalista ubiegłorocznego Pucharu Polski Młodzików, uczeń G nr 11). Po cichu liczę jednak na więcej medali – powiedział trener Roman Stawisiński.

–  Z UKS „Papieżka” do walki o medale mogą stanąć :Adrian Urbański, Adrian Górczyński i Maciej Bartczak. Jednak należy pamiętać o niespodziankach Mistrzostw Polski. Wiem, że zawodnicy prezentują dobry poziom techniczny, więc przy dobrej koncentracji powinno być dobrze – dodała Aneta Szczepańska.