NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

W niedzielę 27 maja 2012 r. w parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku odbył się festyn integracyjny „Nasza Mama” współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Włocławek. Organizatorzy chcieli wyrazić wdzięczność wszystkim Mamom i podkreślić Ich bardzo ważną rolę w życiu rodzinnym i społecznym. Był też drugi ważny element festynu, a mianowicie zauważenie i docenienie osób niepełnosprawnych podczas wspólnej zabawy.

Spotkanie w plenerze, wraz z parafią, zorganizowali: Zgromadzenie Braci Pocieszycieli z Getsemani, Włocławskie Centrum Kultury – Klub „Łęg” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku Sekcja „Wschód”.

Festyn przygotowany na placu przed kaplicą parafialną, rozpoczął się o godz. 15 powitaniem uczestników przez gospodarza miejsca Proboszcza o. Kamila M. Kraciuk CCG i trwał do godz. 18. Zabawę poprowadzili Magdalena Musielewicz i Br. Stanisław M. Krause CCG. Wspólna zabawa integracyjna przebiegła w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Pogoda dopisała, a każda Mama otrzymała symboliczne podziękowanie za dar życia, miłość i trud wychowania „naszych dzieci”, okolicznościowe dyplomy wręczył o. Kamil.

W festynie uczestniczyli i zaprezentowali swoje umiejętności:

Stowarzyszenie „Euroinegracja”, Dzieci z Klubu „Łęg”, Zespół muzyczny „Syriusz”, Klub Seniora „Zazamcze” oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku. Nie zabrakło „coś na ząb”: była to kiełbaska z grila z pieczywem i napojem.

Chcemy podkreślić że festyn w pełni by się nie udał, gdyby nie poświęcenie i życzliwość wielu osób, a także zaangażowanie następujących instytucji:

 1. Urząd Miasta Włocławek
 2. MOPR we Włocławku – Sekcja „Wschód”
 3. Straż Miejska Włocławek
 4. Stowarzyszenie  Sportowe „Eurointegracja”
 5. Biuro Max z ul. Polnej
 6. Przedsiębiorstwo Komunalne „Saniko” Włocławek
 7. Jadłodajnia Miejska „u świętego Antoniego”
 8. Zespół „Syriusz” z Modzerowa
 9. Klub Seniora „Zazamcze”
 10. Paulina Kamińska – WORD we Włocławku
 11. Jarosław Chmielewski – WORD we Włocławku
 12. Magdalena Musielewicz – Klub Łęg
 13. Adam Turek z Wydziału Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej UM
 14. Jan Sieraczkiewicz – Dyrektor OSiR we Włocławku
 15. Joanna Podgórska
 16. Ministranci: Mariusz Stasiak i Maksymilian Kacprzyk
 17.  Stanisława Matejska
 18. Dorota Dziengelewska
 19. Wojtek Alabrudziński
 20. Tomasz Popowski
 21. Piotr Król
 22. Włocławskie Media: Gazeta Kujawska, Radio Hit, Radio Gra, wloclawskie24.pl NaszWloclawek.pl dziendobrywloclawek.pl, q4.pl

Wszystkim uczestnikom festynu integracyjnego „Nasza Mama” a w szczególności instytucją i osobą które wsparły – serdecznie dziękujemy.