NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zwykły patrol niezwykła służba

Policyjny patrol uratował dwóch mężczyzn z mieszkania objętego dymem. Palący się garnek mógł być przyczyną tragedii, ale natychmiastowa reakcja mundurowych z pewnością uchroniła od nieszczęścia. Poszkodowani zostali objęci opieką lekarską.

Miała być to kolejna, zwyczajna służba. Policyjny patrol w składzie st.sierż.Krzysztof Gachewicz i post.Adam Brewerski patrolował teren tzw.Jednostki E. Około godz.14.4o mundurowi zauważyli wydobywający się z okna mieszkania usytuowanego na I piętrze przy ul.Robotniczej intensywny dym. Natychmiast podjęli decyzję o sprawdzeniu co się dzieje. Po wejściu do mieszkania okazało się, że całe wypełnione jest ciemnym, duszącym dymem. St.sierż. Krzysztof Gachewicz rozpoczął poszukiwania osób, które mogły znajdować się w mieszkaniu. W jednym z pokoi znalazł starszego mężczyznę, kaszlącego i leżącego na łóżku. Natychmiast wyprowadził 83-letniego mężczyznę w bezpieczne miejsce, przed blok. Po powrocie do zadymionego mieszkania poszukiwał innych osób. W innym pokoju zauważył śpiącego na łóżku kolejnego mężczyznę. Szybko obudził go i również wyprowadził na świeże powietrze, na bezpieczny teren. W międzyczasie zostały powiadomione służby wspomagające- straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że źródłem zadymienia był palący się garnek w kuchni. Niestety okazało się również, że obaj panowie byli nietrzeźwi. 83-latek miał w organizmie nieco ponad 1 promil alkoholu, natomiast 55-latek- blisko 2,3 promila. Obaj poszkodowani zostali objęci opieką lekarską.

W tym przypadku można powiedzieć, że mężczyźni mieli dużo szczęścia. Natychmiastowa reakcja policjantów z pewnością uchroniła domowników przed tragedią

KMP Włocławek