Zwycięstwo w Pucharze PZŻ

Załoga 49er Jan Marciniak KS AQUA Włocławek i Krzysztof Białaś MOS Iława zwyciężyli w regatach żeglarskich Puchar PZŻ, które odbywały się w ostatni weekend w Krynicy Morskiej. Żeglarze zwyciężyli w klasyfikacji młodzieżowej oraz zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej. Regaty Puchar PZŻ tradycyjnie otwierają sezon regatowy, ściga się w nich czołówka polskich zawodników.

Jan Marciniak i Krzysztof Białaś tworzą załogę olimpijskiego 49er’a od kilku miesięcy, były to pierwsze regaty w których wystartowali wspólnie. Przed nimi kilka tygodni przygotowań i start w regatach Kieler Woche w Kiloni, następnie już lipcu Mistrzostwa Europy w Gdyni a na koniec sierpnia Mistrzostwa Świata.