NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zwycięstwa Angeliki Szymańskiej w Pucharach Polski w Judo

Angelika Szymańska, zawodniczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek zdobyła złoty medal Pucharu Polski Juniorek, który odbył się w Warszawie. Tydzień wcześniej wystąpiła w Pucharze Polski Seniorek w Mysiadle k. Warszawy, gdzie ponownie pokazała, że liczy się w stawce z dużo starszymi rywalkami, zdobywając srebrny medal. Dzięki dobrej postawie w grupie seniorek znalazła się w składzie na Puchar Świata – European Judo Open Women, gdzie po wygraniu trzech walk i jednej porażce stanęła do walki o brązowy medal. Niestety w decydującym pojedynku uległa zawodniczce z Austrii i tym samym zajęła 5 miejsce. Był to drugi start Szymańskiej na arenie międzynarodowej w kategorii seniorek. Rok wcześniej podczas Pucharu Europy w Bratysławie (Słowacja) zajęła 7 miejsce.

Angelika Szymańska 1m – Puchar Polski Juniorek (63 kg) 2m – Puchar Polski Seniorek (63 kg) 5m – Puchar Świata Seniorek (63 kg)

Obecnie Szymańska musi jednak pauzować do kolejnych zawodów, gdyż uległa kontuzji podczas walk treningowych. Następny jej start zaplanowany jest na początek maja w Mistrzostwach Polski Młodzieży – informują trenerzy Aneta Szczepańska i Roman Stawisiński.

Wyjazdy na zawody były finansowane z Gminy Miasto Włocławek i środków własnych klubu.

MKS „Olimpijczyk”