Twitter

Polecamy.

  • „Wehikuł czasu” nad jeziorem Smętowo w Brześciu Kujawskim. 18 września 2021 at 11:00 – 18:00 18 września br. „Wehikuł czasu” zabierze nas w bardzo odległe czasy, 6500 lat wstecz, do neolitycznej osady pierwszych rolników, nad jezioro Smętowo w Brześciu Kujawskim.
  • Koncert poetycki 16 października 2021 at 19:00 – 20:00 Muzeum Diecezjalne, Plac Mikołaja Kopernika 3, 87-800 Włocławek, Polska Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na kolejne koncerty organizowane w ramach cyklu „Muzyczne spotkania z ANWILEM”.

NaszWłocławek.pl

17 września 2021

NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zwalczanie meszek i komarów w 2021 – 4 czerwca pierwszy zabieg

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa informuje, że rozpoczyna tegoroczne zwalczanie na terenie miasta plagowych pojawów meszek i komarów.

Zgodnie z zaleceniami wykonawcy monitoringu, prof. Krzysztofa Szpili, ze względu na wzrost liczebności meszek, w dniu 4 czerwca 2021 r. w godzinach 4.00 – 6.00 wykonany zostanie zabieg opryskowy na te owady metodą naziemną.

Zabieg zostanie wykonany na następujących obszarach miasta:

Park im. Henryka Sienkiewicza i na terenach przyległych (bulwary i tereny wzdłuż Zgłowiączki w kierunku Słodowa), łącznie około 15 ha.
Tereny zielone przy ul. Płockiej (pomiędzy elewatorami a stopniem wodnym) łącznie ok. 5 ha.
Tereny zielone wzdłuż ul. Plażowej w dzielnicy Zawiśle, łącznie ok. 5 ha.

Do zabiegu zastosowany zostanie roztwór preparatu ASPERMET 200EC – środek w zastosowanym stężeniu bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Obszary do zabiegów zostały wytypowane na podstawie monitorowania liczebności. Zabiegi wykonane zostaną w miejscach najwyższej liczebności owadów krwiopijnych.

Warunkiem przeprowadzenia oprysku jest bezdeszczowa i bezwietrzna pogoda. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, zabieg zostanie przełożony na najbliższy możliwy termin.

UM Włocławek