NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zostawiona rzecz bez opieki – okazja dla złodzieja

W ręce włocławskich policjantów wpadł 25-letni mężczyzna podejrzany o kradzież telefonu komórkowego i 27-letnia kobieta pomagająca w ukryciu rzeczy pochodzącej z kradzieży.

Sprawa miała swój początek wczoraj (23.08.), kiedy to policjanci z Włocławka zostali zawiadomieni o kradzieży telefonu komórkowego. Wynikało z niego, że do przestępstwa doszło w godzinach południowych w jednym z sklepów mieszczącym się na ulicy Królewieckiej.
Jak relacjonowała pokrzywdzona, aparat ze sklepowej lady zniknął po tym, jak pozostawiła go na chwilę bez opieki. Do działania natychmiast przystąpili policjanci, których zadanie znacznie ułatwił zainstalowany w sklepie monitoring. Na nagraniu jak na dłoni widoczny był sprawca kradzieży i cały przebieg zdarzenia. 25-letniego mężczyznę zatrzymano popołudniu jak przyszedł ponownie do sklepu wraz z 27-letnią kobietą.

Policjanci odzyskali również skradziony telefon, który sprawca przekazał swojej znajomej do przechowania w torbie. Po przedstawieniu dowodów mężczyzna przyznał się do kradzieży, a kobieta usłyszała zarzut pomoc w ukryciu rzeczy pochodzącej z kradzieży. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek