Znamy półfinalistów Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego

Lucjan Błaszczyk z Xu Wenliangiem oraz Daniel Górak z Piotrem Chodorskim zagrają w półfinałach Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego w płockiej Orlen Arenie. Z zawodów odpadł indywidualny mistrz Polski Bartosz Such.

fot: Ireneusz Kanabrodzki

Błaszczyk, Chodorski i Such rywalizację w grupie A zakończyli z siedmioma punktami na koncie i bezpośrednim bilansem między zainteresowanymi 4-4. O awansie zawodnika ZKS Drzonków i Odry Roeben Miękinia przesądził lepszy bilans małych punktów. Czwartą pozycję zajął Karol Szarmach (Condohotels Morliny Ostróda), a piątą Mateusz Gołębiowski z Olimpii-Unii Grudziądz.

„Turniej Gwiazd to bardzo dobry pomysł, powinien na stałe trafić do pingpongowego kalendarza w Polsce. Rozegrałem w karierze około 300 takich zawodów i bardzo się cieszę, że również w naszym kraju tenis stołowy promowany jest w ten sposób” – powiedział Błaszczyk, 11-krotny indywidualny mistrz Polski.

W grupie B pewny triumf odniósł Daniel Górak (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), który wywalczył komplet punktów. Drugie miejsce zajął Xu Wenliang (Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski), a na kolejnych pozycjach zmagania zakończyli Wang Zeng Yi (Bogoria), Paweł Chmiel (SPAR AZS Politechnika Rzeszów) oraz Patryk Chojnowski (Poltarex Pogoń Lebork).

Początek pojedynków półfinałowych w środę o godz. 19.00. Transmisja finału „na żywo” w TVP Sport od godz. 20.10.

Sponsorami imprezy są miasto Płock oraz firmy Tibhar (Modest), Millenium Leasing i Dartom. Patronem medialnym zawodów jest serwis sport.pl.