Twitter

Polecamy.

  • Oblicza Młodej Sztuki VIII w CK "Browar B." 25 czerwca 2021 at 17:00 – 18:00 Centrum Kultury „Browar B.”, Łęgska 28, 87-810 Włocławek, Polska Tegoroczna wystawa jest pokazem talentów uczestników naszych zajęć. Większość prac to odpowiedź na zadania on-line zamieszczane na facebookowym profilu “Browaru B.” w grupie browARTwórcy, która w tym wyjątkowym sezonie artystycznym 2020/2021 skupiała uczestników sekcji plastycznych. Wernisaż odbędzie się 25 czerwca 2021 roku o godz. 17.00 w Galerii "Beczkownia”. Wystawę można zwiedzać do 4 września 2021…
  • „Muzyczne spotkania z ANWILEM” 26 czerwca 2021 at 19:00 – 20:00 Muzeum Diecezjalne, Plac Mikołaja Kopernika 3, 87-800 Włocławek, Polska Na najbliższy koncert Muzeum zaprasza już 26. czerwca o godzinie 19.00. Bilety można odbierać w Muzeum od 22.06 do 25.06 (wtorek-piątek). Podczas Koncertu kameralnego wystąpią: Anna Jeremus-Lewandowska – sopran, Aleksandra Deryng-Jaroń – sopran, Wanda Tomczak – sopran, Magdalena Osterczy – mezzosopran oraz pianiści: Jarosław Domagała i Maciej Domagała. W programie będzie można usłyszeć utwory takich…
19 czerwca 2021

NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Znaczek pocztowy dedykowany Wojskom Obrony Terytorialnej

W dniu 16 lutego 2021 r. został oficjalnie zaprezentowany znaczek pocztowy dedykowany Wojskom Obrony Terytorialnej. Jego charakterystycznym elementem jest żołnierz WOT podczas szkolenia oraz wyakcentowane przesłanie: „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO”. Został wprowadzony do obiegu w nakładzie jednego miliona sztuk. Wartość jednego znaczka wynosi 1,40 zł. Został wydrukowany techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 25,5 mm i jest dostępny we wszystkich placówkach pocztowych na terenie Polski.

Oficjalna promocja odbyła się 16 lutego 2021 r. w siedzibie głównej Poczty Polskiej. Byli na niej obecni gen. dyw. Wiesław Kukuła – Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, prezes zarządu Poczty Polskiej – Tomasz Zdzikot oraz wiceprezes zarządu Poczty Polskiej – Wiesław Włodek.

– „Przyszło nam żyć w niełatwych czasach – jak nigdy wcześniej dzisiaj widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych a także łączenie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem” – powiedział Dowódca WOT. Dodatkowo podkreślił jak ważna jest współpraca z partnerem jakim jest Poczta Polska: – „Poczta Polska podobnie jak WOT ma charakter terytorialny i jest obecna niemal w każdym miejscu Polski – dla wielu Polaków jest wręcz atrybutem państwa!”

Wspomniano również o tym, że już ponad 160 pracowników Poczty Polskiej pełni Terytorialną Służbę Wojskową. Również 8 Kujawsko – Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej ma ich w swoich szeregach. W liście do płk Krzysztofa Stańczyka – Dowódcy 8.K-PBOT, Karol Górski – dyrektor regionu sieci w Bydgoszczy podkreślił symbolikę znaczka: – „Uważam, że posiadanie tego niepowtarzalnego waloru stanie się bezcenne dla każdego żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wszystkich obywateli naszego kraju, których sercom bliskie są wartości i idee prezentowane przez tę formację.”

8.K-PBOT