NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zmiana warty wśród judoków „Olimpijczyka” i „Papieżka”

Po licznych sukcesach judoków MKS „Olimpijczyk” i UKS „Papieżka” Włocławek podczas Mistrzostw Polski i Pucharach Polski młodzików i juniorów młodszych, którzy od stycznia 2012 r. przeszli z grupy wiekowej dzieci do kategorii młodzika, nastąpiła zmiana warty zawodników w obu klubach. Idąc śladami swoich starszych kolegów, liczna grupa młodszych judoków w roczniku 2000 – i młodsi wystąpiła w Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Dzieci – „MINI JUDO” , który odbył się w Toruniu zdobywając 9 medali (5zł , 4 br). W turnieju wzięło udział ok. 300 dzieci w rocznikach: 2000-2001, 2002-2003, 2004- i młodsi. Podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego, aż 5 razy stawali na najwyższym stopniu podium.

1 miejsce zajęli:
Karolina Wróbel (31kg)
Marita Zielińska (36kg)
Aleksander Prokopiak (26kg)
Wiktor Lewandowski (32kg)
Jakub Woźniak (46kg)
3 miejsca zajęli :
Igor Trzeciak (22kg)
Jakub Serewis (29kg)
Jakub Wyszyński (34kg)
Marika Stankiewicz (45kg)

4 miejsce zajęli:
Karolina Budziszewska (36kg)
Marcelina Pasek (30kg)

5 miejsca przypadły:
Szymonowi Ansilewskiemu (20kg)
Bartoszowi Kawczyńskiemu (26kg)
Mateuszowi Palmowskiemu (30kg)
Dorianowi Tomczakowi (33kg)
Erykowi Danielewiczowi (34kg)

Udział judoków MKS „Olimpijczyk” Włocławek został dofinansowany przez Urząd Miasta Włocławek.

– Tworzy się kolejna mocna grupa judoków prowadzonych pod naszym kierunkiem. Z tej ilości już widzę potencjalnych medalistów Mistrzostw Polski. Należą do nich : Karolina Wróbel, Wiktor Lewandowski, Jakub Serewis i Jakub Woźniak. Do tej grupy zaliczam również Doriana Tomczak i Mariusza Czapczaka, którzy start w Toruniu mogą zapisać do nieudanych. To jednak kolejna akcja szkoleniowa mająca w przyszłości przygotować młodzież do osiągania przez nich jak najlepszych wyników. W zapleczu jest jeszcze grupa naborowa, która bardzo dobrze zaprezentowała się podczas turnieju. Najważniejsze jednak u dzieci jest przyjemność z trenowania judo, aby to co robią sprawiało im przyjemność. Jeśli to u dzieci zaistnieje, wówczas sukcesy sportowe same przyjdą – powiedziała trenerka Aneta Szczepańska.

– Zawody zostały fajnie zorganizowane przez organizatorów (UKS „Kodokan” Toruń, SP nr 6 w Toruniu, Urząd Miasta w Toruniu i Urząd Marszałkowski w Toruniu), choć nie obyło się bez nieprzyjemnego incydentu. Podczas trwania walk na 4 polach walki z niewyjaśnionych i niezrozumiałych przyczyn sędziujący na jednej z mat Roman Stawisiński- trener „Olimpijczyka”, sędzia ogólnopolski judo , trener medalistki olimpijskiej, został zaatakowany przez agresywnego trenera WKSW Włocławek – Jarosława Lewandowskiego. Świadkami całej akcji byli rodzice, sędziowie i trenerzy oraz dzieci (5-12 lat). Pismo w tej sprawie trafi do PZ Judo, OZ Judo, Urzędu Miasta Włocławek i do wiadomości włocławskich mediów.

Dla mnie to jest szok, by w ten sposób zachowywał się judoka, łamiąc wszystkie zasady judo. To nie pierwsza prowokacja ze strony trenerów WKSW. Jednak tym razem mówię dość! By uniknąć podobnych zdarzeń, dla bezpieczeństwa uczestników turnieju, gdzie organizatorami będą „Olimpijczyk” i „Papieżka” klub WKSW Włocławek nie zostanie dopuszczony do turnieju judo – dodaje Szczepańska, wiceprezes MKS „Olimpijczyk”, kierownik zawodów judo we Włocławku.

szczepajudo