NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

ZŁOTY MEDAL KACPRA WRÓBLA W 18. MONDEO-CUP U15 W BERLINIE


Judo Szczepańska Team to uznana w Polsce i zagranicą marka, gwarantująca judo na najwyższym poziomie. Nie inaczej było podczas dwudniowego Międzynarodowego Turnieju Judo 18. Mondeo-Cup/6.Georg Knorr-Cup, który w Berlinie zgromadził 336 zawodników w kategorii młodzików i młodziczek ze 110 klubów z Niemiec oraz Polski (Judo Team Poland, Judo Szczepańska Team, Czarni Bytom, Conrad Gdańsk, Siódemka Sochaczew, UKJ 225 Warszawa). Zawodnicy trenowani przez Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego wywalczyli 3 medale: 1 złoty i 2 brązowe.

Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Kacper Wróbel, który w wadze 38 kg wywalczył złoty medal, wygrywając 5 walk. W finale spotkał się z bardzo utytułowanym zawodnikiem gospodarzy

Paulem Hinrichem (SC Lotos Berlin), który ma na rozkładzie wielu czołowych zawodników w tej kategorii wiekowej w Europie. Kacper Wróbel po bardzo emocjonującej i stojącej na wysokim poziomie walce pokonał Hinricha przez rzut na yuko (5 pkt), rewanżując się  tym samym za porażkę finałową w TUZLA-CUP w 2010 r. Złoty medal Kacpra Wróbla jest szczególnym osiągnięciem, ponieważ został wywalczony przez najmłodszego zwycięzcę wszystkich kategorii wagowych (Kacper dopiero w 2012 będzie młodzikiem) i był to jeden z dwóch złotych medali zdobyty przez polskiego zawodnika (Paweł Kurtyka z Czarnych Bytom w wadze 55 kg).

Brązowy medal w wadze 50 kg zdobył Dawid Wróbel, który prezentując dobrą formę wygrał 4 walki przed czasem, a przegrał walkę o finał z Juliusem Bunge (PSV Schwerin) na 45 sek. przed końcem na skutek dekoncentracji (do tego momentu walka była bardzo wyrównana). W tej samej kategorii wagowej z dobrej strony zaprezentował się również Bartosz Bykowski, który zajął 9 miejsce (4 wygrane walki, 2 przegrane).

W wadze 44 kg młodziczek walczyły dwie zawodniczki „Olimpijczyka”, które podobnie jak Kacper Wróbel walczyły ze starszymi rywalkami, a ponadto były zdecydowanie lżejsze (o 3 kg). Angelika Szymańska wygrywając 4 walki i przegrywając jedną zdobyła brązowy medal, a Wiktoria Tomczak zajęła 9 miejsce.

W tym samym czasie najmłodsi judocy „Olimpijczyka” w 7-osobowym składzie wystąpili  w Ogólnopolskim Wiosennym Turnieju Judo Dzieci w Toruniu, zdobywając 5 złotych medali:

rocznik 2000-2001:
– Karolina Wróbel (waga 29 kg);

2002-2003:
– Dorian Tomczak (w. 27 kg),
– Marita Zielińska (w. 33 kg),
– Jakub Woźniak (w. 39 kg);

2004-2005:
– Wiktor Lewandowski (w.29 kg).

Należy podkreślić, że  w Toruniu dziewczęta walczyły razem z chłopcami, więc tym większe uznanie dla dziewcząt z ”Olimpijczyka”.

– Kacper Wróbel w Berlinie kolejny raz potwierdził, że jest najlepszym polskim zawodnikiem w kategorii dzieci i młodzików, a jednocześnie jednym z najlepszych w Europie. Pokazał nie tylko znane już nieprzeciętne umiejętności techniczne, ale również coraz większą dojrzałość w walce. Jest to następstwo nie tylko jego dużego talentu ruchowego oraz ogromnej potrzeby osiągnięcia wyniku i co za tym idzie bardzo dużej i systematycznej pracy na treningach, ale przede wszystkim tego, że ma szczęście być trenowany przez najlepszego fachowca jakim jest niewątpliwie Aneta Szczepańska – powiedział Roman Stawisiński.

– Cieszy mnie, że coraz lepiej na zawodach prezentują się nie tylko tacy zawodnicy, jak: rodzeństwo Wróbli (Kacper, Karolina, Dawid),Angelika Szymańska, Wiktoria Tomczak, Bartosz Bykowski oraz członkowie kadry narodowej: Łukasz Smorzewski, Dariusz Chełminiak czy Mateusz  Migdalski, ale również to, że widać znaczący wzrost umiejętności w poczynaniach naszych najmłodszych, szczególnie Doriana Tomczaka i Marity Zielińskiej – dodała Aneta Szczepańska.