Złoty i 2 srebrne medale żeglarzy KS AQUA Włocławek

W sobotę i niedzielę mieliśmy sportowy żeglarski weekend. We Włocławku nasz klub zorganizował i przeprowadził Mistrzostwa Polski modeli sterowanych radiem w klasie F5-10. Przez dwa dni juniorzy i seniorzy walczyli w ponad 20 wyścigach o tytuły Mistrza Polski. Pogoda była idealna do przeprowadzenia regat więc i walka zawodników była do ostatniego wyścigu. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski na 2022 rok wywalczyli, w juniorach Igor Pawłowicz a w seniorach Julian Damaszk. Nasz zawodnik Jarosław Lipiński tym razem nie obronił zeszłorocznego tytułu mistrzowskiego i wywalczył tytuł wicemistrza.

W tym samym czasie nasi najmłodsi zawodnicy pływający na optymistach, ścigali się na regatach Wisła Sailing Days w Duninowie. Rozegrano 5 pięć wyścigów w różnych, zmiennych warunkach na niełatwym akwenie regatowym. Duży prąd rzeki i częściowo osłonięty akwen powodowały wiele problemów do rozwiązania w czasie wyścigów dla małych żeglarzy. Najlepiej rozwiązał je nasz żeglarz Jan Kozłowski i zwyciężył całe regaty wygrywając większość wyścigów. Drugie miejsce zajął również nasz zawodnik Stanisław Imienowski (foto nr 7). Janek i Staś do ostatniego wyścigu walczyli ze sobą o zwycięstwo.