NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Złote medale włocławskich Judoków

Dwa złote i trzy srebrne medale zdobyli judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek podczas Turnieju Małego Mistrza – Chojrak Judo, który odbył się w Warszawie. W turnieju wzięło udział 676 zawodników z 35 klubów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli : Jakub Serewis (55 kg) i Marcel Dobrian (60 kg), którzy stoczyli po 4 zwycięskie walki, w tym większość przed czasem.

Na drugim stopniu podium stawali : Nicol Musialik (44 kg), Adam Dębczyński (+ 60 kg) i Antoni Lenczewski (42 kg). Ten ostatni był najmłodszym i najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej. Dla zwycięzców organizator przygotował nagrody rzeczowe, min. judogi (strój do judo) w wysokości 200 zł.

Cała grupa spisała się bardzo dobrze. Turnieje w Warszawie gromadzą zawsze bardzo dużo zawodników z wielu klubów, gdzie rywalizacja wśród dzieci jest bardzo duża. Dlatego też cieszy fakt zdobycia medali, ale również sposób w jaki wygrywali walki (większość walk wygranych była przed czasem na akcje rzutowe). Nasz klub w grupie zawodników U 13 (rocznik 2005-2006) zajął 1 miejsce w klasyfikacji medalowej mężczyzn oraz był trzecim klubem z największą efektywnością wygranych walk – relacjonuje Aneta Szczepańska.

Na co dzień judocy Olimpijczyka są szkoleni przez trenerów : Bartosza Zielińskiego, Romana Stawisińskiego i Anetę Szczepańską.

Wyjazd na zawody był realizowany ze środków Gminy Miasto Włocławek oraz środków własnych.