NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zatrzymani chcieli coś przekąsić

Włocławscy policjanci zatrzymali dzięki informacji od ochrony sklepu trzech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży mięsa kebab, tortilli, rusztu do kebabu oraz zabrali z zamkniętej szafki pieniądze. Sprawcy w wieku 23 i 26-lat byli pijani i zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W sobotę nad ranem (13.04.) dyżurny został powiadomiony przez ochronę jednego ze sklepów, że trzech mężczyzn dokonało kradzieży w jednym ze stoisk na terenie sklepu. Osoba obsługująca monitoring przez cały czas śledziła kierunek poruszania się mężczyzn i podała rysopis oddalających się osób. Dzięki tej informacji policjanci zatrzymali przy ulicy Kaszubskiej całą trójkę. Przy sprawcach zabezpieczono ciasto tortillę oraz pieniądze. Ruszt do kebabu oraz mięso mężczyźni odrzucili wcześniej. Cała trójka została przewieziona do komendy. Badanie trzeźwości u jednego ze sprawców dało wynik ponad 2 promile, natomiast dwóch pozostałych ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W niedzielę (14.04.) mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Całej trójce włocławian grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Włocławek