NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zapraszamy na pierwsze urodziny „Browaru B.”

Już w tym tygodniu świętować będziemy pierwsze urodziny „Browaru B.”!

W sobotę 16 maja minie dokładnie rok od otwarcia Centrum Kultury „Browar B.”. Zobacz jakie atrakcje przygotowano.

Już od rana od godziny 10.00 do 18.00 prowadzący zajęcia taneczne oraz plastyczne będą czekać na uczestników. Na sali tańca co godzinę odbywać się będą inne warsztaty taneczne z instruktorami browarnych sekcji tanecznych; w programie: break dance, taniec towarzyski, nowoczesny, jazzowy, dance, ludowy oraz orientalny, a o godzinie 16.00 rozpoczną się warsztaty wokalne. Zapisy do 14 maja pod numerem tel. 54 427-02-40.

Pracownia Edukacji Plastycznej proponuje w tym dniu lubiane i popularne warsztaty carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach, ceramiczne z Januszem Bisagą oraz florystyczne z Joanną Sołtysiak. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja pod nr tel. 54 427-02-47 (5 zł / osoba)

W tym dniu otwarta zostanie również zaskakująca wystawa pod nazwą „Trash art” autorstwa lubelskiej Grupy Marazm. Trash art, czyli sztuka śmieci to materia, która zafascynowała i połączyła artystów. Na wystawie będzie można zobaczyć obiekty zawierające prawdziwe śmieci, przekornie złocone 24-karatowym złotem lub umieszczone w bogatych ramach. Te wszystkie elementy podniesione do rangi artystycznej zyskują nowe oblicz, które pozostawia się indywidualnej interpretacji odbiorców. Początek wernisażu o godz. 16.00 w Galerii „Antresola”.

Dodatkowo od godz. 16.00 na dziedzińcu CK „Browar B.” prezentacje zespołów oraz sekcji działających w Centrum oraz klubach: „Stara Remiza”, „Zazamcze” i „Łęg”. Następnego dnia – 17 maja o godz. 18.00 dla miłośników tańca przedstawienie „Hidden Place” w wykonaniu Ballet Magnificat.

Centrum Kultury „Browar B.”