NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Dziecięcej – Izbica 2013

festiwal-piosenki-dzieciecej-izbica-2013

W dniach 13-15 grudnia 2013 r., w Izbicy Kujawskiej, już po raz 29, odbędzie się  finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”. Organizacji tegorocznej edycji imprezy, w partnerstwie Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Izbicy Kujawskiej, podjęło się Stowarzyszenie-Ziemia Izbicka. Do współorganizacji przystąpił tradycyjnie Koniński Dom Kultury.

Impreza dofinansowana jest ze środków samorządów: gminy i miasta Izbica Kujawska, województwa kujawsko-pomorskiego oraz powiatu włocławskiego.
Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje: Stowarzyszenie Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

Izbicki festiwal jest obecnie jedyną tego typu imprezą w kraju, gdyż młodym wokalistom towarzyszy profesjonalna orkiestra festiwalowa. Wyjątkowość tej imprezy polega również na tym, że do poprowadzenia koncertów zapraszani są laureaci poprzednich edycji festiwalu. Przyjęta przez organizatorów forma, czyni tę imprezę jedną z najpopularniejszych festiwali dziecięcych i młodzieżowych w kraju, co odzwierciedla się w ilości napływających zgłoszeń.

W bieżącym roku, do biura organizacyjnego festiwalu wpłynęło 215 zgłoszeń z całego kraju. Na podstawie nadesłanych „demo” komisja eliminacyjna zakwalifikowała do udziału w finale imprezy 33 solistów. Jest wśród nich spora, bo aż 20-osobowa grupa reprezentująca województwo kujawsko-pomorskie, a w tym kilka osób z naszego powiatu.

Uczestnicy (dzieci i młodzież w wieku do 16 lat) rywalizują w trzech grupach wiekowych. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia (statuetki „Wiktoria” i nagrody rzeczowe), a ponadto Grand Prix dla indywidualności festiwalu. Młodych wokalistów oceniać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem Mariana Szczepańskiego znanego włocławskiego muzyka i dyrygenta. Ponadto podczas trzydniowej imprezy solistom towarzyszyć będzie czteroosobowa sekcja muzyczna pod kierownictwem znanego kompozytora i aranżera Artura Grudzińskiego.

Koncert Galowy odbędzie się w niedzielę 15 grudnia 2013 r. o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej. Wezmą w nim udział wszyscy finaliści. Poprowadzi go wielokrotna laureatka izbickiego festiwalu – Liliana Wastowska (Nawrocka).

Zapraszamy serdecznie.
Wstęp wolny.

MGOK Izbica