NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zapraszamy kobiety do udziału w VIII edycji programu prewencyjnego „Kobieta bezpieczna”

„Kobieta bezpieczna” to kurs, który poza nabyciem praktycznych umiejętności może w pewnym stopniu dać kobietom poczucie niezależności i samodzielności w sytuacji zagrożenia. Włocławscy policjanci zachęcają mieszkanki Włocławka i powiatu włocławskiego do uczestnictwa.
Od 28 lutego 2017 r. ruszy VIII edycja programu: „Kobieta bezpieczna”. W ramach przypomnienia jest to rodzaj kursu, podczas którego pełnoletnie kobiety nabywają wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu samoobrony.

W kursie uczestniczyć będzie 60 zainteresowanych pań. Zgłoszenia można kierować pod numerem: (54) 414 53 59 /o zakwalifikowaniu decyduje kolejność/. Potencjalna uczestniczka musi być pełnoletnia i nie może mieć przeciwwskazań do udziału w szkoleniu ze względu na stan zdrowia.

Co do kwestii organizacyjnych, kurs będzie odbywał się co wtorek w godzinach 16.00- 19.30, na terenie Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Zakończenie kursu przewidziane jest na 30.05.2017r. Podczas prowadzonego szkolenia kobiety poznają techniki samoobrony, udzielania pomocy, sposobu radzenia sobie z emocjami, uwarunkowań psychologicznych. Te wszystkie umiejętności zapewnią poszczególne osoby, tj. strażnik miejski (instruktor), specjalista profilaktyki społecznej, psycholog, radca prawny oraz ratownik medyczny.

KMP we Włocławku