NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Osobiście bardzo żałowałem gdy zniknął Pegaz czy Kulturka. To były bardzo ciekawe portale kulturalne które wraz ze Sceną nawzajem się uzupełniały, bowiem każdy z nich był skierowany do nieco innego odbiorcy.

11 lutego 2012 roku po ok. 7,5 latach pracy, najstarszy portal kulturalny www.scena.wloclawek.pl zakończył działalność. Na tak lakonicznym stwierdzeniu wszyscy przechodzą do porządku dziennego jak gdyby nigdy nic…

Scena to nie tylko portal z fotorelacjami.
Scena miała większe ambicje i przez lata swej działalności stała się portalem opiniotwórczym. Wiele osób czerpało z niego wiedzę i wyrabiało sobie opinie. Była dla wielu osób inspiracją i punktem odniesienia.

To Scena a dokładniej Łukasz Daniewski sprowadził do Włocławka takie ciekawe wydarzenia jak m.in. Galeria Bezdomna On też zorganizował dwukrotnie Animation – Przegląd Filmów Animowanych. Scena oprócz relacji, oprócz pisania o kulturze włocławskiej też ją tworzyła. To Scena podczas kolejnych urodzin portalu organizowała imprezy kulturalne gdzie głównym punktem były zawsze koncerty zorganizowane własnymi siłami i często pieniędzmi z własnej kieszeni. Podczas takich koncertów mogliśmy podziwiać m.in. Hotel Kosmos, Pullover, Neske ,Express Service, After, Piotra Majchera, Malwinę Zielińską, Annę Hnatowicz, Zbyszka Cedro czy też zespół Czaqu.

Łukasz Daniewski często wypowiadał się na temat włocławskiej kultury, a że niestety wiele osób ma problem z odróżnieniem szczerości od złośliwości lub konstruktywnej, merytorycznej krytyki od agresji to też trudności w realizacji ciekawych przedsięwzięć mu nie brakowało.
Ciekawe jest to że Łukasz Daniewski nie otrzymał nigdy wyróżnienia od Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie kultury mimo że był do nich wielokrotnie zgłaszany. Od dawna niestety mówi się że w naszym mieście w pierwszej kolejności wspiera się „swoich”, dla tego tak trudno tu cokolwiek zrobić.

Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na to że zamknięcie Sceny jest kolejnym symptomem obumierania naszego miasta, ludzie opuszczają Włocławek. Opuszczają nas najbardziej aktywni i mogący wiele wnieść w życie miasta.

Tomasz Popowski
21.02.2012