NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejścia dla pieszych!

Wczoraj (01.09.22) doszło we Włocławku do potrącenia starszej kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych. 75-latka trafiła z obrażeniami do szpitala. Obecnie policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku komunikacyjnego i apelują do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych!

Wczoraj (01.09.22) około godz. 16.00 włocławscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ul. Wiejskiej we Włocławku. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia.
Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 56-letnia kierująca pojazdem toyota, jadąc ulicą Planty II na skrzyżowaniu z ulicą Wiejską skręciła w prawo, gdzie nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 75-letnia piesza przechodziła przez przejście dla pieszych mając zielone światło. W wyniku zdarzenia Seniorka doznała obrażeń powyżej dni 7 i trafiła do szpitala. Policjanci ustalili, że kierująca była trzeźwa. Zatrzymali kobiecie prawo jazdy i obecnie prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego.
Apelujemy o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych! Stosujmy się do przepisów i obserwujmy zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Niezależnie od tego czy jesteśmy pieszym, czy kierowcą, powinno nam jednakowo zależeć na naszym wspólnym bezpieczeństwie. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni!

KMP Włocławek