NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Zabronione spalanie odpadów

Strażnicy miejscy z „eko-patrolu” kontynuują kontrolowanie działalności gospodarczych, pod kątem pozbywania się odpadów komunalnych niezgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym poprzez ich spalanie.

Pomimo naszych apeli, w dalszym ciągu spotykamy się z tego rodzaju przypadkami. Najświeższym przykładem, jest interwencja zgłoszona przez mieszkańca do Dyżurnego Straży Miejskiej kilka minut po godzinie 9-ej, w dniu 15 czerwca, który poinformował o silnym zadymieniu i charakterystycznym zapachu palonego plastiku w rejonie ulicy Płockiej. „Eko-patrol” zlokalizował miejsce. Okazało się, że na terenie jednej z firm spalane są odpady w tzw. koksowniku. Sprawca za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat karny.

Przypominamy więc, że spalanie odpadów w przydomowych ogniskach i w domowych paleniskach, jest wykroczeniem opisanym w art. 191 ustawy o odpadach, za które można otrzymać mandat karny do wysokości 500 zł. Za ujawnione przypadki zabronionego spalania odpadów, strażnicy miejscy nałożyli w br. 37 mandatów karnych oraz skierowane zostały 2 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego we Włocławku.

SM we Włocławku