Opublikowano: wt, Lis 13th, 2018

Za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka zatrzymali 27-latka, który prowadził opla będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że poszukiwał go lipnowski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, w tym także dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę 11 listopada. Wówczas dyżurny policji otrzymał informację, że po osiedlu Południe jeździ opel, którego kierowca może być nietrzeźwy. Skierowani na interwencję funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli opisane auto na ulicy Wroniej, gdzie po chwili zatrzymało się. Za jego kierownicą siedział 27-latek, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna jest nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kierowca był wulgarny i agresywny wobec interweniujących policjantów – ubliżał im, nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia i za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania. Wkrótce wyszło na jaw co było powodem takiej reakcji. Okazało się bowiem, że 27-latek jest poszukiwany przez sąd w Lipnie do odbycia kary pozbawienia wolności oraz kar aresztu.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące zarówno kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, jak również znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Za przestępstwa te grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

KMP we Włocławku

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa