NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka zatrzymali 27-latka, który prowadził opla będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że poszukiwał go lipnowski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, w tym także dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę 11 listopada. Wówczas dyżurny policji otrzymał informację, że po osiedlu Południe jeździ opel, którego kierowca może być nietrzeźwy. Skierowani na interwencję funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli opisane auto na ulicy Wroniej, gdzie po chwili zatrzymało się. Za jego kierownicą siedział 27-latek, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna jest nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kierowca był wulgarny i agresywny wobec interweniujących policjantów – ubliżał im, nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia i za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania. Wkrótce wyszło na jaw co było powodem takiej reakcji. Okazało się bowiem, że 27-latek jest poszukiwany przez sąd w Lipnie do odbycia kary pozbawienia wolności oraz kar aresztu.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące zarówno kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, jak również znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Za przestępstwa te grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

KMP we Włocławku