NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Z wakacyjna wizytą w komendzie

Służba policji to nie tylko ściganie przestępców, dochodzenia, służba patrolowa. Ma ona również swoje inne oblicza- praca prewencyjna z dziećmi i młodzieżą. Wczoraj u włocławskich policjantów gościły dzieci przebywające na półkoloniach w klubie „Łęg”.

Wczorajszy dzień okazał się szczególnym dla dzieciaków korzystających z półkolonii w klubie „Łęg”. Grupa 30 dzieci przyszła z wizytą do włocławskiej komendy policji, aby zapoznać się ze specyfiką naszej służby.
Okazuje się, że nawet w wakacje dzieciaki są zainteresowane na czym polega nasza praca. Przewodnik psa służbowego i jego praca ze swym podopiecznym, umiejętności psa służbowego oraz wiele innych ciekawostek z tej dziedziny okazały się wyjątkowo ciekawymi dla naszych miłych gości. Krótki pokaz ćwiczeń z psem jak zwykle stał się głównym punktem programu. Oprócz tego specjalistka Wydziału Prewencji opowiedziała dzieciakom o pracy oficera dyżurnego, jak bardzo jest ona odpowiedzialna i ważna. Sam fakt przebywania w pomieszczeniu oficera dyżurnego i możliwość bezpośredniej obserwacji tej służby wzbudzał ogromne emocje.
Ale mimo przyjemnej strony tej wizyty nie zapomnieliśmy również o małej dawce nauki- o przypomnieniu dzieciakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że krótkie informacje na temat bezpieczeństwa w domu, na podwórku, nad wodą, w kontaktach z osobami obcymi nie zaszkodzą, a w sytuacjach krytycznych mogą okazać się pomocne.
Wakacyjni goście żegnali komendę z uśmiechem na buziach, a więc wszystko wskazuje na to, że wycieczka podobała się.

KMP Włocławek