NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Z dziećmi o bezpiecznych feriach, z rodzicami o bezpieczeństwie w internecie

Takie właśnie tematy poruszał m.in. przedstawiciel Wydziału Prewencji podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Cypriance oraz z rodzicami w szkole w Świątkowiźnie.

Wczorajszy dzień niczym maraton- najpierw szkoła w Cypriance, później Świątkowizna. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami kom.Grzegorz Demich zaprezentował szereg tematów związanych z bezpiecznym wypoczynkiem w czasie ferii zimowych. Dzieciaki mogły dowiedzieć się, jak udzielić pomocy osobie, pod którą np.załamał się lód, jak zachować się w kontakcie z osobami obcymi, jak bezpiecznie podróżować.

Cyprianka
Cyprianka

Chociaż wiodącymi były tematy dotyczące bezpieczeństwa to nie obyło się również bez poruszenia zagadnień odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne.

Wizyta w Cypriance to zawsze ogrom przyjemności i satysfakcji. Dzieciaki bardzo uważnie słuchają naszych, policyjnych informacji a później bardzo chętnie dzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. Często towarzyszą tym spotkaniom programy artystyczne przygotowywane przez dzieciaki.

Swiątkowizna
Swiątkowizna

Z kolei po południu kom.Grzegorz Demich spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Świątkowiźnie. Tutaj tematy były już nieco poważniejsze. Co prawda zwrócono uwagę na kwestę bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, ale przede wszystkim omówiona została problematyka przestępczości internetowej i odpowiedzialności karnej nieletnich za popełniane czyny karalne.

Rodzice mieli możliwość rozwiązania na miejscu swoich wątpliwości, porozmawiania z funkcjonariuszem, który chętnie dzielił się swoją wiedzą.

KMP Włocławek