NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

XXXI Katedralne Koncerty Organowe

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 oraz związanymi z nią ograniczeniami kontaktów społecznych, powraca w naszym mieście po raz 31. cykl Katedralne Koncerty Organowe.

Koncerty są realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasto Włocławek, Sponsorem cyklu koncertowego w katedrze jest Anwil S. A. Organizatorzy zapraszają na cykl koncertowy, który rozpocznie się w poniedziałek 9 maja i trwał będzie do 13 czerwca. Katedralne Koncerty Organowe stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Włocławka. W sześć kolejnych poniedziałków o godzinie 19 przed publicznością wystąpią wirtuozi gry organowej. Zaprezentują się artyści reprezentujący czołowe ośrodki muzyczne Polski oraz przedstawiciel Republiki Czeskiej.

Mamy przyjemność zaprosić melomanów spragnionych pięknego brzmienia katedralnych organów do wspólnego przeżycia poniedziałkowych muzycznych wieczorów. Ufamy, że spotkamy się z dobrze nam znaną publicznością posiadającą wieloletni „staż koncertowy”, a także zagoszczą w naszym gronie osoby, które odkryją szlachetne piękno muzyki organowej.

Kalendarium koncertowe:

  • 9 maja 2022 – Waldemar Krawiec (Zabrze)
  • 16 maja 2022 – Andrzej Chorosiński (Warszawa)
  • 23 maja 2022 – Patryk Podwojski (Warszawa)
  • 30 maja 2022 – Zbigniew Gach (Słupsk)
  • 6 czerwca 2022 – Josef Kratochvíl (Republika Czeska)
  • 13 czerwca 2022 – Ewa Polska (Lublin)

Prowadzenie koncertów: ks. Janusz Drewniak
Kierownictwo artystyczne: Adam Klarecki

Wstęp wolny
Zapraszamy