NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

XV Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego przeszedł do historii

28 sierpnia od 10.00 do 14.00 mieliśmy okazje zapoznać się z ciekawą i nie codzienną ofertą XV Jarmarku Staroci i Rękodzieła Ludowego który tradycyjnie odbywał się na dziedzińcu Gmachu Głównego Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. Słowackiego 1a.

Jedną z tradycji tych że jarmarków jest to że prowadzone są tam porady np. u konserwatorów naszego muzeum. Porady można było uzyskać też m in. z dziedziny numizmatyki, medalierstwa i metrologii.
Na ostatnim w tym roku Jarmarku mogliśmy uzyskać podstawowe informacje w zakresie tworzenia drzewa genealogicznego oraz jak i gdzie szukać potrzebne do tego dane.

Mimo że jarmark ten miał w tym dniu dużą konkurencję w postaci Wielkiego Jarmarku Rozmaitości i wielu straganów wzdłuż ulicy 3 Maja to jednak renoma, tradycja i przyzwyczajenie mieszkańców Włocławka do tego letniego cyklu jarmarków organizowanych przez nasze Muzeum sprawiły że jak zawsze cieszył się sporym powodzeniem.

Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego organizowany kilka krotnie w ciągu lata nie jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem Włocławskiego Muzeum.
Warto tu przypomnieć wspaniałe kiermasze przedświąteczne czy to Bożonarodzeniowe czy Wielkanocne.