Xu Wenliang wygrał Turniej Gwiazd Polskiej Superligi

Xu Wenliang (Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski) triumfował w Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego w Płocku. Chińczyk w finale zwyciężył Daniela Góraka z Bogorii Grodzisk Mazowiecki 3:2.

fot: Ireneusz Kanabrodzki

W pierwszym półfinale pomiędzy Lucjanem Błaszczykiem a Xu Wenliangiem wyrównana walka trwała przez pierwsze dwa sety. Trzecią partię Chińczyk wygrał 11-7, zdobywając przewagę psychiczną nad rywalem w kolejnym secie. Ostatecznie zawodnik Alfy Radzyń Podlaski triumfował 3:1, skutecznie rewanżując się byłemu reprezentantowi Polski za porażkę w pierwszej kolejce Superligi 0:3.

Początek drugiego półfinału nie wskazywał zaciętej rywalizacji. Górak prowadził z Chodorskim 1:0 w setach oraz 8-4 w drugim, lecz to gracz z Miękinii zdołał zwyciężyć partię 11-9. Było to jednak wszystko na co było stać wicemistrza Europy juniorów w deblu z 2009 roku. Trzeci i czwarty set dla mistrza Polski z ubiegłego roku (dwukrotnie 11-7).

Po dwóch setach finału o krok od zdobycia tytułu oraz nagrody czterech tysięcy złotych był Górak. Tenisista stołowy Bogorii wygrał 11-9 i 11-7, lecz były to jego ostatnie zdobyte w Płocku sety. Od trzeciej gry przewagę uzyskał Xu, który ostatecznie pokonał byłego kolegę z grodziskiej Bogorii 3:2.

„W trzecim secie finału zmieniłem taktykę i moja gra była znacznie skuteczniejsza. Mądrze zagrałem końcówki kolejnych setów i to dało mi wygraną. Bardzo się cieszę z pokonania Lucjana Błaszczyka, bo w lidze zdecydowanie to on był lepszy. Przyjeżdżając do Płocka, zupełnie nie spodziewałem się wygranej” – powiedział po zawodach Xu Wenliang.

Sponsorami imprezy było miasto Płock oraz firmy Tibhar (Modest), Millenium Leasing i Dartom. Patronem medialnym zawodów był serwis sport.pl.

Półfinały:

Lucjan Błaszczyk (ZKS Drzonków) – Xu Wenliang (Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski) 1:3 (9-11, 11-8, 7-11, 6-11)
Daniel Górak (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – Piotr Chodorski (Odra Roeben KGHM Metraco Miękinia) 3:1 (11-4, 9-11, 11-7, 11-7)